Polygon proponuje ulepszenie MATIC w uniwersalny token dla wszystkich łańcuchów.
Społeczność Polygonu stoi przed propozycją technicznego ulepszenia MATIC. Po zatwierdzeniu, ulepszenie MATIC w uniwersalny token spowoduje zmianę jego nazwy na POL. Nowy token będzie mieć zastosowanie we wszystkich protokołach Polygonu, w tym Polygon PoS, zkEVM i Supernets.
Polygon, na swojej stronie tak pisze o tym pomyśle:
Przede wszystkim umożliwia to grupie uczestników protokołu, czyli podmiotom, skalowanie w celu obsługi tysięcy łańcuchów Polygonu bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.
Według twórców użyteczność POL polega na harmonizacji i motywowaniu walidatorów do wykonywania przydatnej pracy. Jeśli propozycja ulepszenia zostanie zaakceptowana, zrekonstruowana architektura protokołu wprowadzi funkcje takie jak nieskończona skalowalność i brak sprzeczności między protokołami.
Stakowanie POL może otworzyć trzy strumienie motywacyjne dla walidatorów: nagrody protokołowe, opłaty transakcyjne i dodatkowe nagrody. Oprócz walidacji wielu łańcuchów, walidatorzy mogą pełnić wiele ról na jednym łańcuchu.
Zobacz też: Znani komicy z USA pozywają Meta i ChatGPT za złamanie praw autorskich!
Polygon ogłasza kolejne kroki
W maju współzałożyciel Polygonu, Sandeep Nailwal, powiedział, że gry Web3 w końcu staną się jednym z głównych czynników masowego przyjęcia kryptowalut.
Na pytanie o jego zdanie na temat zastosowań blockchain w życiu codziennym, oprócz handlu i płatności, podczas sesji AMA na Reddicie, opowiedział się za ekosystemem gier:
W ciągu najbliższych 6-18 miesięcy pojawi się kilka świetnych gier opartych na Web3 i będzie bardzo interesujące zobaczyć, czy któreś z nich będzie w stanie złamać kod kryptowalut. W zeszłym roku na gry Web3 przeznaczono ponad 2 miliardy dolarów finansowania.Dodatkowo istnieje potrzeba postępującej decentralizacji protokołów i aplikacji w miarę ich wzrastającego znaczenia.
W nadchodzących tygodniach Polygon planuje omówić szczegółowo każdy składnik Polygonu 2.0 w serii postów, pytań i odpowiedzi oraz innych inicjatyw. Będą to po kolei orzyszłość łańcucha Polygon PoS, użyteczność i ewolucja natywnego tokena oraz przejście do większej społecznościowej kontroli protokołu.
Obecnie sieć Polygon (dawniej znana jako Matic Network) to warstwa skalowalna na blockchainie Ethereum. Siec ma na celu rozwiązanie problemów związanych z wysokimi opłatami transakcyjnymi i skalowalnością, z którymi boryka się Ethereum. Polygon dostarcza infrastrukturę, narzędzia i ramy dla budowy zdecentralizowanych aplikacji (DApps) oraz łańcuchów bocznych (sidechains) opartych na Ethereum. Sieć cieszy się popularnością wśród deweloperów i użytkowników, przyczyniając się do rozwijania ekosystemu DeFi, NFT i innych aplikacji opartych na blockchainie.
Jesteśmy ciekawi co wyjdzie z tej transformacji. A Wy jak myślicie?
Może Cię zainteresować: