Ted Cruz amerykański polityk pełniący funkcję senatora Stanów Zjednoczonych w Teksasie uważa, że Bitcoin może być łodzią ratunkową w środowisku inflacyjnym. Ujawnił, że sam posiada BTC oraz stałe zlecenie zakupu większej ilości podstawowej kryptowaluty w każdy poniedziałek rano, niezależnie od jej ceny.
Kryptowaluty i ich zalety według senatora Cruza
W niedawnym wystąpieniu na The Bitcoin Policy Summit Cruz wyjaśnił, dlaczego jest tak gorącym zwolennikiem aktywów oraz dlaczego potencjalne wprowadzenie cyfrowej waluty banku centralnego nie przyniosłoby korzyści Amerykanom. Przyznał, że był „niesamowicie podekscytowany i optymistyczny” w stosunku do aktywów. Polityk umieścił również swoje nazwisko na liście osób, które postrzegają BTC jako cyfrowe złoto. Cruz uważa, że jego główną zaletą jest to, że może służyć jako zabezpieczenie przed inflacją, która rozprzestrzeniła się w USA. Poparł tezę, że twarda górna granica BTC wynosząca 21 milionów monet, może nadać aktywowi właściwości antyinflacyjne.
Zobacz też: Kryptowaluty jako panaceum na gigantyczny kryzys gospodarczy Argentyny?
Innym powodem, dla którego Republikanin uwielbia BTC, jest to, że nie może być kontrolowany przez rządy. Stwierdził, że to dlatego Chiny zakazały wszelkich operacji związanych z kryptowalutami: Lubię Bitcoiny z tego samego powodu, dla którego chiński rząd komunistyczny nie lubi Bitcoinów. Nie lubią Bitcoina i zakazali go, ponieważ nie mogą go kontrolować.
Cruz krytycznie o CBDC
Cruz przyznał, że jest inwestorem bitcoinowym i posiada kryptowaluty. Ma również stałe zlecenie kupna w każdy poniedziałek, niezależnie od ceny. Oprócz podkreślenia swojego poparcia dla Bitcoina, Cruz wypowiedział się również o cyfrowym dolarze. Argumentował, że potencjalne wprowadzenie dolara cyfrowego może zaszkodzić lokalnemu systemowi monetarnemu: Jestem bardzo zaniepokojony ryzykiem związanym z CBDC. Myślę, że jest to wyjątkowo niebezpieczne. Widzimy jak Chiny posuwają się naprzód z zamiarem wykorzystania CBDC do zniszczenia całej wartości Bitcoinów. Ta wartość to przede wszystkim anonimowość i decentralizacja. Senator przedstawił w zeszłym roku projekt ustawy, który ma na celu powstrzymanie Rezerwy Federalnej przed wydawaniem takiego produktu finansowego.
Może Cię zainteresować: