Te rzeczy trzeba obserwować w tym tygodniu. Jak mogą wpłynąć na rynek kryptowalut?

Bitcoin rozpoczął tydzień z przytupem, przekraczając granicę 70 tys. dolarów. To z pewnością nastraja pozytywnie wielu inwestorów. Przed nami jednak tydzień obfitujący w kilka ważnych wydarzeń, które mogą istotnie wpłynąć na rynek kryptowalut. Co warto obserwować i jakich zmian można się spodziewać?

Rynek kryptowalut czeka na wieści z gospodarki

Największa kryptowaluta osiągnęła najwyższe w historii tygodniowe zamknięcie. Z kolei nowy tydzień rozpoczął się od przekroczenia 70 tys. USD i zdobycia nowego ATH. Tym samym apetyt inwestorów rośnie jeszcze bardziej. Ten tydzień przyniesie jednak kilka ważnych informacji gospodarczych, które warto obserwować.

Ważnym punktem tego tygodnia będzie informacja na temat aktualnych danych makroekonomicznych z USA. Na 12 marca planowana jest publikacja indeksu cen towarów i usług konsumenckich (CPI) za luty. Charakter danych CPI i innych punktów może stanowić swego rodzaju wskazówkę odnośnie ewentualnych zmian stóp procentowych przed Fed. Rynki nie mogą się doczekać obniżek stóp procentowych, jednak przewodniczący Fed Jerome Powell raczej stara się łagodzić nastroje i oczekiwania.

Inne ważne dane gospodarcze, które poznamy w tym tygodniu, a mogą wpłynąć na rynek, to Indeks Cen Producentów (PPI) oraz liczba bezrobotnych. Pierwsza informacja prawdopodobnie zostanie przekazana 13 marca. Z kolei dane na temat bezrobocia spodziewane są 15 marca.

Zobacz też: Ekspert ostrzega przed tymi tokenami. „Hype na nie jest większy, niż ich realna wartość”

Co dalej z Bitcoin ETF?

Jak ocenia „Cointelegraph”, w tym tygodniu obserwatorzy rynku kryptowalut będą oczekiwać wznowienia zakupów w ramach fundusz spotowych Bitcoin ETF. Portal szacuje, że popyt na fundusze ETF może słabnąć i w związku z tym nie będzie już dłużej wpływał na trajektorię cen.

Matt Hougan, dyrektords. inwestycji w Bittwise, napisał: Na podstawie obecnych trendów podejrzewam, że pierwsze znaczące przepływy z tych trzech grup zobaczymy w drugim kwartale 2024 r. i myślę, że przepływy te będą przyspieszać w ciągu roku, w miarę jak inwestorzy będą bardziej komfortowo korzystać z nowych produktów.

Cathie Wood, dyrektor generalna zarządzającej aktywami ARK Invest dostrzega, że kilku ważnych gracz wciąż nie dodało na swoje platformy funduszu spotowego Bitcoin ETF. Wood wspomniała, że nie zrobił tego jeszcze m.in. Morgan Stanley i UBS. Według Wood: Żadna z tych platform nie zatwierdziła jeszcze Bitcoina, więc cała ta akcja cenowa miała miejsce, zanim zaczęliśmy.

Hodlerzy trzymają BTC w portfelach

Dane z firmy analitycznej Glassnode pokazują, że posiadacze długoterminowi (LTH) w porównaniu do danych z 2021 r., czyli momentu, w którym BTC osiągnął poziom bliski 69 000 USD, pozostają mało aktywni i wykazują skłonność do dalszego trzymania swoich monet w portfelu. Największy ruch z ich strony obserwowano 24 lutego.

Według On-Chain College platformy zajmującej się edukacją kryptograficzną niezrealizowany zysk/strata netto (NUPL) dla LTH, choć wysoki, nie osiągnął jeszcze najwyższego poziomu. Zgodnie z aktualnymi danymi, aktualnie posiadacze Bitcoina nadal utrzymują niezrealizowany poziom zysków, który zwykle występuje na długo przed szczytem cyklu.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

BitcoinBitcoin ETFGospodarkahodlrynekRynek kryptowalutUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz