Te altcoiny mogą wykręcić zaskakujące wyniki w październiku

Październik wśród społeczności kryptowalutowej potocznie jest określany jest mianem „Uptober”. Wszystko dlatego, że zwykle był to dobry miesiąc zarówno dla Bitcoina, jak i altcoinów pod względem wzrostu wartości. Dlatego nikogo nie dziwi, że powoli eksperci zaczynają debaty dotyczące tego, które altcoiny mogą w najbliższych tygodniach wykręcić zadowalające wyniki. Sprawdziliśmy, które tokeny są obecnie polecane i cieszą się wzrostem zainteresowania. Wśród nich są zarówno popularne propozycje, jak i niszowe tokeny, które nie są bardzo znane.

Popularne altcoiny z potencjałem na spektakularne wyniki

Sporo czynników sugeruje, że rzeczywiście październik, podobnie jak w poprzednich latach, może przynieść zadowalające wyniki. Jak zauważa portal Finbold, stablecoin Tether osiągnął rekordową kapitalizację rynkową. USDT ułatwia transakcje aktywów cyfrowych. Dlatego eksperci przypuszczają, że inwestorzy gromadzą token, ponieważ szykują się zakupy. Jednocześnie analitycy portalu wskazali kilka popularnych kryptowalut, które mogą pomóc osiągnąć dobre wyniki w październiku.

Pierwszym typem analityków jest token Cardano, który po nieudanym półroczu, w któym zanotował spadek o 32%, ale zdaje się odzyskiwać siły. We wrześniu ADA zyskał na wartości 10,53% i zakończył miesiąc z wynikiem 0,39 dolara. Eksperci zwracają uwagę, że odczyty wskaźnika siły względnej RSI i średniej ruchomej (MA) wyglądają obiecująco. Tym samym wskaźnik nastrojów dla ADA pokazuje „kup”. Ponadto analitycy oceniają, że dzięki temu, że tygodniowa logarytmiczna zbieżność i rozbieżność średnich kroczących utworzyły byczy wzór, ADA może ruszyć w kierunku 5 dolarów.

Źróło: https://pl.tradingview.com/symbols/ADAUSD/

Dalej Finbold zwraca uwagę na token Uniswap (UNI), którego wyniki są imponujące już teraz. W ciągu ostatnich 30 dni token zyskał prawie 30%, a w ujęciu tygodniowym zwiększył wartość o 13,72%. Według danych TradingView nastroje wokół UNI również wskazują „kup”. Motorem napędowym UNI jest prawdopodobnie aktualizacja UniswapX, która poprawiła sytuację górników i przyspieszyła transakcje.

Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/UNIUSD/

Trzecią propozycją portalu jest Shiba Inu (SHIB), który w ciągu ostatniego miesiąca zanotował wzrost o 32,89%. Analitycy ostrzegają, że z memcoinami trzeba uważać. Jednak z drugiej strony portal dostrzega, że memecoiny, a szczególnie te o tak ugruntowanej pozycji na rynku jak SHIB, zwykle korzystają z okoliczności i dołączają z fali wzrostów na rynku.

Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SHIBUSD/

Rynek okiem weterana

Na temat możliwych ruchów na rynku kryptowalut w październiku i nie tylko wypowiedział się też Arthur Hayes. Współzałożyciel giełdy kryptowalut BitMEX, zapytany o to, kiedy Bitcoin osiągnie nowe ATH, odpowiedział krótko i konkretnie: „W październiku. Przed wyborami”. Jednak BTC to nie jedyna kryptowaluta, o której wspomina ostatnio Hayes.

Zarówno w swoich wypowiedziach medialnych, jak i postach na X, weteran wspomina często o takich tokenach jak Mother Iggy (MOTHER), Mog Coin (MOG) i Pepe (PEPE). Pierwszy z nich jest inspirowany raperką Iggy Azaleą i jako jeden z nielicznych tzw. tokenów celebrytów utrzymuje się na fali. W listopadzie ma ruszy Motherland, czylu kasyno online, w którym będzie można grać przy użyciu tokenu MOTHER. Na platformie dostępne będą również gry. W ujęciu tygodniowym memecoin zyskał 60%.

Źróło: https://x.com/CryptoHayes

Z kolei Mog Coin to stosunkowo nowa moneta, która zadebiutowała w lipcu zeszłego roku. W ciągu ostatniego tygodnia token zyskał prawie 30% na wartości. Hayes wierzy, że to jeden z memecoinów, który oczekuje na przełamanie.Pepe (PEPE) nie trzeba nikomu przedstawiać. W ciągu ostatnich 7 dni token inspirowany żabą Pepe zyskał 37%.

Zapewne niektórzy są zdziwienie skąd w tym zestawieniu Arthura Hayesa tyle memcoinów. O ile większość ekspertów krytykuje ten sektor monet cyfrowych, o tyle Hayes sądzi, że mają one pewną wartość. Jak sądzi ekspert, dzięki nim rynek przyciąga nowych inwestorów oraz ekspertów blockchain.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz