Charles Hoskinson, założyciel Cardano, opublikował tweet, który wzbudził zainteresowanie i wywołał dyskusję w kryptowalutowej społeczności. 27 stycznia napisał: „Udało się 46c95d04c238df47dbbbad3ea70823f581594ea0c4e3bfabb4626e557dfc7a45”. Post wywołał falę spekulacji wśród członków społeczności, którzy zastanawiają się nad jego znaczeniem.
Co autor Cardano miał na myśli?
Wśród komentujących byli ci, którzy sugerowali, że Hoskinson świętował jakieś osiągnięcie. Inni spekulowali, że mógł nawiązywać do transakcji Qsig lub sukcesu warsztatów kwantowych z naukowcami ETH i ADA. Byli też tacy, którzy gratulowali założycielowi Cardano i całej społeczności. Niektórzy jednak uważają, że tweet Hoskinsona może mieć głębsze znaczenie, które pozostanie tajemnicą.
W ostatnim czasie Input Output Global (IOG), twórca Cardano, ogłosił postępy w badaniach. Grupa badawcza IOG opublikowała pracę nad Uniwersalnymi Anonimowymi Podpisami (UAS), która została zaakceptowana na konferencji FC’24. Praca zatytułowana „Podstawy Anonimowych Podpisów: Formalne Definicje, Uproszczone Wymagania i Konstrukcja na Podstawie Ogólnych Założeń” zostanie przedstawiona na Financial Cryptography Conference w 2024 roku.
Zobacz także: Solana wprowadza błyskotliwą rewolucję dla deweloperów. Masa nowych możliwości!
Idzie nowe czyli kryptografia kwantowa
Qsig, przełomowe wydarzenie badawcze, rozpoczęło się 26 stycznia, skupiając naukowców i liderów branży na badaniu nowych możliwości w informatyce, które zostały umożliwione przez technologie kwantowe. W wydarzeniu wzięli udział m.in. główny naukowiec IOG, profesor Aggelos Kiayias oraz Justin Drake z Ethereum Foundation. Inspiracją do Qsig były niedawne odkrycia w dziedzinie kryptografii kwantowej.
Na chwilę obecną Hoskinson nie wyjaśnił kontekstu ani znaczenia swojego posta. Jego niejasny tweet pozostawia otwarte drzwi dla interpretacji. Bez względu na to, czy był to sposób na zabawę, świętowanie osiągnięcia, czy przekazanie ważnej wiadomości, spekulacje nadal trwają.
Pomimo tajemniczości przekazu, ostatnie osiągnięcia i badania przeprowadzone przez IOG oraz zaangażowanie w projekty takie jak Qsig pokazują, że Cardano i jego zespół nadal intensywnie pracują nad rozwojem ekosystemu. To z kolei może mieć znaczący wpływ na przyszłość Cardano jako jednej z przewodnich platform blockchain.
Może Cię również zainteresować:
„Idzie nowe czyli kryptografia kwantowa”
Jeśli faktycznie w końcu idzie nowe (bo idzie gdzieś od sześciu lat…) – to przyjrzałbym się taniemu jak barszcz paciorkowi, który ma przynajmniej dobrze dobraną nazwę: Quantum Resistant Ledger
I niebawem migruje z „Quantum Resistant Bitcoin” do „Quantum Resistant Ethereum” (to taki dziwny ukłon w stronę tych, którzy preferują Frankensteina Vitalika, czyli upgrade o nazwie: Zond)