Solana (SOL) wzrośnie o 100% jeszcze w tym roku? „Wygląda dużo lepiej niż BTC i ETH”

Rynek kryptowalut przeżywa ostatnio istny rollercoaster, a Solana (SOL) jest tego doskonałym przykładem. Po imponujących wzrostach, które obserwowaliśmy w całym 2024 r. (a ostatnio chociażby w lipcu br.), obecnie token, podobnie jak konkurencyjne altcoiny, doświadcza sporej korekty. Mimo to wielu analityków branżowych uważa, że słoneczny blockchain nadal ma dużą szansę na odbicie, a niektórzy, że zobaczymy kurs SOL wynoszący nawet 260 dolarów za sztukę jeszcze przed końcem tego roku.

Solana lepsza niż Bitcoin i Ethereum, przynajmniej na wykresie

Ostatnie tygodnie były trudne dla Solany, która zmagała się z konsekwencjami sierpniowego załamania rynku kryptowalut: wartość natywnej waluty sieci, SOL spadła z poziomu ok. 200 USD miesiąc wcześniej w rejony 140 dolarów obecnie. Czy to znaczy, że jest w słabej kondycji? Zdaniem traderów: nic bardziej mylnego.

Wykres kursu kryptowaluty SOL, źródło: Coingecko

Jak informuje na platformie społecznościowej X (dawniej Twitter) „inwestor długoterminowy” @CryptoJelleNL, wykres kursu kryptowaluty Solana wygląda dużo lepiej niż konkurencyjne altcoiny, a nawet giganci tacy jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Zauważa, że SOL „wędruje sobie” w bok, niedaleko historycznych szczytów, żadnych nowych, coraz niższych dołków, i to pomimo że BTC i ETH radzą sobie fatalnie.

Trader podsumowuje: poziom 260 USD za sztukę, czyli historyczne maksima SOL, jest nieunikniony.

Technikalia i fundamenty

Jakie argumenty przemawiają za nadchodzącą aprecjacją oraz solidną kondycją kryptowaluty? Z punktu widzenia fundamentów blockchain i sieć Solana posiadają bardzo solidną infrastrukturę i technologię, które przyciągają każdego roku nowych deweloperów i inwestorów. Co więcej, dzięki bardzo niskim opłatom transakcyjnym i wysokiej skalowalności, SOL stała się niezwykle popularna u przeciętnego krypto-Kowalskiego, a dzięki obecności „ulicy” projektom Web 3.0 opłaca się tworzyć tam, gdzie spodziewają się bazy użytkowników.

Głównymi problemami, z jakimi zmagał się blokchain dotychczas były tymczasowe przerwy w funkcjonowaniu łańcucha bloków oraz mizerna obecność projektów i finansowania tzw. finansów zdecentralizowanych (DeFi), gdzie dotychczas królowała sieć Vitalika Buterina. To jednak stare wiadomości. 2024 rok był niezwykle owocny dla Solany pod względem wzrostu tzw. całkowitej wartości zablokowanej (TVL) sieci, a kapitał płynął do platformy strumieniami. Dodatkowo, ekosystemem zainteresowali się giganci tacy jak PayPal, którzy wprowadzili do sieci stablecoin o nazwie PUSD, odpowiadający dolarowi amerykańskiemu w stosunku 1:1.

Jeżeli amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecyduje się kiedyś zatwierdzić spotowy fundusz giełdowy z kryptowalutą SOL jako aktywem bazowym („Solana ETF”), potężny ruch na północ jest raczej pytaniem kiedy, a nie czy w ogóle.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz