Sojusz gigantów. Uniswap łączy siły z Robinhood

Użytkownicy Uniswap zyskali możliwość wykorzystania Robinhood Connect do zakupu kryptowalut za pomocą środków z ich kont Robinhood lub karty debetowej, a także za pomocą przelewu bankowego.

Użytkownicy Uniswap mogą teraz korzystać z Robinhood Connect do kupowania kryptowalut za pomocą środków z Robinhood, karty debetowej lub przelewu bankowego.

Nowe funkcjonalności, ale i większe opłaty

Jak podała zdecentralizowana giełda (DEX), Robinhood Connect stał się dostępny dla użytkowników aplikacji mobilnej Uniswap, w tym tygodniu. Tym samym Robinhood Connect stał się trzecim dostawcą umożliwiającym zakupy kryptowalut na Uniswap, dołączając do tak uznanych podmiotów jak Coinbase Pay i Moonpay.

Dla nowych klientów Robinhood Connect przygotowano specjalną promocję, w ramach której przy zakupie kryptowalut o wartości co najmniej 10 USD za pośrednictwem aplikacji Uniswap otrzymają oni 10 USD w USDC. Oferta ta została stworzona specjalnie z myślą o nowych użytkownikach platformy.

Warto jednak odnotować, że Uniswap Labs podniósł swoje opłaty transakcyjne z 0,15 proc. do 0,25 proc. Ten niemały wzrost ten dotyczył większości transakcji w sieci głównej i sieci warstwy 2, chociaż swapy obejmujące stablecoiny i transakcje między Ethereum i Wrapped Ethereum nie zostały nim odbjęte. Aby uniknąć wyższych opłat, użytkownicy mogli korzystać z alternatywnych interfejsów w celu uzyskania dostępu do protokołu Uniswap i sfinalizowania transakcji.

Jednocześnie firma stała się przedmiotem szczegółowej kontroli regulacyjnej. Hayden Adams, założyciel Uniswap, poinformował o otrzymaniu od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd zawiadomienia, świadczącego o tym, że SEC zamierza podjąć wobec przedsiębiorstwa odpowiednie działania prawne. Miałyby one wynikać z faktu, że firma nie działała na rynku jako licencjonowana giełda. Adams wyjaśnił, że Uniswap Labs funkcjonuje przede wszystkim jako sklep z oprogramowaniem i odgrywa kluczową rolę w ciągłym rozwoju protokołu Uniswap.

Przypomnijmy, że W marcu br. społeczność Uniswap zagłosowała przeciwko propozycji zarządzania mającej na celu zmianę struktury opłat platformy, która umożliwiłaby podział przychodów między posiadaczy tokenów UNI. Propozycja miała na celu upoważnienie zdecentralizowanej autonomicznej organizacji (DAO) do dostosowania mechanizmu opłat, torując drogę do potencjalnej aktywacji długo oczekiwanej funkcji „przełączania opłat”.

Jak działa Uniswap?

Uniswap to zdecentralizowana giełda kryptowalut, która działa na blockchainie Ethereum. Jest to automatyczny protokół wymiany, który umożliwia bezpośrednią wymianę tokenów ERC-20 bez konieczności zaufania do pośredników. Platforma działa na zasadzie automatycznego systemu dopasowywania pary (AMM), co oznacza, że ceny są ustalane na podstawie algorytmu, a nie przez tradycyjny model spotkania popytu i podaży. Uniswap jest znany ze swojej prostoty obsługi. Użytkownicy mogą na nim handlować różnymi tokenami bez konieczności zakładania konta czy podawania swoich danych osobowych, co sprawia, że jest atrakcyjny dla wielu osób.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz