Sei Network już jest! Token $SEI ruszył z kopyta, listing na wszystkich wiodących giełdach krypto

W dniu dzisiejszym branża kryptowalut bacznie obserwowała uruchomienie i listing Sei Network, rozwijanej platformy blockchain warstwy pierwszej. Po wprowadzeniu na rynek, natywny token sieci, $SEI, szybko dobił do kapitalizacji całkowitej 1,8 miliarda dolarów, sygnalizując duże początkowe zainteresowanie ze strony społeczności krypto.

Sei Network listuje wyczekiwany token

Wiodące giełdy kryptowalut, w tym Binance, Bybit, Bitget, Kraken i Huobi, podjęły błyskawiczne działania w celu włączenia tokena SEI do swojej oferty. Szczegółowe dane handlowe z Binance pokazują wahania kursu tokena $SEI: wartość początkową 0,064 USD, lokalne maksima na poziomie 0,48 USD, a następnie oscylacja wokół poziomu 0,17-0,18 USD. Początkowa dynamika kursu podkreśla tytaniczne wręcz wysiłki rynku, aby ocenić i wycenić odpowiednio giełdowego nowicjusza.

Dane od chwili listingu przez CoinMarketCap, źródło: tamże

Równocześnie z wprowadzeniem governance tokena na rynek, Sei Network ogłosiła także wejście w życie fazy beta swojej sieci głównej (mainnet). Faza alfa pokazała potencjalne możliwości platformy, hostując ponad 400 milionów transakcji i generując 7,5 miliona portfeli testowych. Zbudowana w oparciu o bibliotekę Cosmos SDK, fundament znany ze swojej stabilności i zdolności adaptacyjnych, Sei Network chce udowodnić że jest przystosowana do niuansów i wyzwań, z którymi często borykają się zdecentralizowane giełdy (DEX-y). Obejmuje to zwiększenie skalowalności, zmniejszenie opóźnień i zwiększenie bezpieczeństwa transakcji.

Jeff Feng, współzałożyciel Sei Labs, rzucił trochę światła na wizję sieci:

„Podczas gdy wiele powstających platform blockchain koncentruje się przede wszystkim na usuwaniu anomalii technicznych, naszym etosem w Sei jest udoskonalanie i optymalizacja mechanizmów wymiany aktywów” skomentował Feng. \

Zobacz też: Starożytne wieloryby kryptowaluty Dogecoin przenoszą hurtem tokeny po niemal dekadzie

Zwrócił on ponadto uwagę na wszechstronne ukierunkowanie sieci, podkreślając jej potencjalne zastosowania nie tylko w sferze zdecentralizowanych finansów (DeFi), ale także w rozwijających się sektorach, takich jak platformy mediów społecznościowych, ekosystemy gier cyfrowych i platformy handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla.

Kolejną dobrą wiadomością dla Sei było wsparcie Coinbase, jednej z największych na świecie giełd kryptowalut. Potwierdzili oni swoją decyzję o planach listingu tokena SEI na swojej platformie.

W komunikacie skierowanym do użytkowników i interesariuszy Coinbase zaakcentowało konieczność wykonywania przelewów wyraźnie za pośrednictwem sieci Sei w celu zabezpieczenia posiadanych aktywów i zapewnienia płynnych transakcji. Wskazali również, że rozpoczęcie handlu $SEI jest na horyzoncie, w zależności od określonych wskaźników płynności.

Może Cię zainteresować:

AltcoinBinanceBlockchainByBitCoinbasegiełdy kryptowalutKrakenKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz