Salwador uczcił Black Friday zakupem kolejnych 100 bitcoinów

Święto wyprzedaży nie ominęło rynku kryptowalut. Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił wczoraj, że jego kraj kupił kolejne 100 bitcoinów, wycenianych na około 5,4 miliona dolarów.

„Salwador właśnie kupił dołek. 100 kolejnych monet pozyskanych z rabatem” – czytamy w tweecie.

W zeszłym miesiącu Bukele ogłosił zakup 420 bitcoinów, na który Salwador zdecydował się po tym, jak cena kryptowaluty spadła do niższych rejestrów 60 000 USD. Uwzględniając zakupy ogłoszone wczoraj, w portfelach tego kraju znajduje się obecnie ponad 1000 BTC.

„Niefortunny” zakup bitcoinów?

Nie obyło się bez słów krytyki. Peter Schiff określił bitcoinowy shopping Salwadoru jako niefortunny dla jego mieszkańców. Znany zwolennik złota wyraził przekonanie, że w pewnym momencie ​​kraj będzie musiał zdecydować się na sprzedaż, aby ciąć straty.

Tak czy inaczej, Salwador wykazuje – jak do tej pory – wszelkie cechy rasowego HODLera. W dniu, w którym bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym w kraju, prezydent zapowiedział wiele kolejnych inwestycji w kryptowalutę, mimo że cena gwałtownie spadła. Następnie, gdy w zeszłym miesiącu cena wzrosła, Salwador przeznaczył dolary ze swojego bitcoinowego funduszu na budowę szpitala dla zwierząt.

Bukele wierzy w bitcoina, Salwadorczycy niekoniecznie

Kilka dni temu Bukele ogłosił plany Salwadoru dotyczące budowy „Bitcoin City”, finansowanego z obligacji o wartości 1 miliarda dolarów. Prezydent zapowiedział wówczas, ze połowa środków zostanie przeznaczona na zakup BTC, a druga połowa zostanie zainwestowana w infrastrukturę miningową zasilaną energią z wulkanów.

Wielu Salwadorczyków zdaje się nie wykazywać większego entuzjazmu w związku z poczynaniami swojego prezydenta. W kraju zdarzają się protesty zarówno przeciwko Nayibowi Bukele jak i samemu Bitcoinowi.

Protestujący nazywający siebie Blokiem Ludowego Oporu i Rebelii maszerowali ulicami stolicy już w lipcu. Grupa składająca się, między innymi, z emerytów i rencistów przeprowadziła w kolejnym miesiącu własną demonstrację. Nie dalej jak we wrześniu, zamaskowani sprawcy zniszczyli w stolicy Salwadoru jeden z kiosków Chivo.

Co sądzisz na temat zakupów BTC przez Salwador? Czy prezydentowi Bukele uda się zrealizować plany, które przedstawił światu?

Może Cię zainteresować:

KryptowalutySalwador
Komentarze (0)
Dodaj komentarz