Przełom! Kamala Harris organizuje spotkanie. Jego temat to kryptowaluty

Kamala Harris zapowiedziała, że w październiku odbędzie się spotkanie w formie „okrągłego stołu”. Prowadzone mają być przy nim rozmowy na temat integracyjnej polityki kryptograficznej.

Zespół kampanii wiceprezydent Kamali Harris otrzymał list otwarty od grupy liderów z sektora Web3 i zdecentralizowanych finansów (DeFi), którzy apelują o możliwość spotkania w celu omówienia działań sprzyjających innowacjom na amerykańskim rynku blockchain i kryptowalut.

Kryptowaluty są dla branży najważniejsze

Liderzy chcą dyskutować nad inicjatywami, które będą wspierać rozwój tej dynamicznie rosnącej branży, jednocześnie dbając o to, by nikt nie został wykluczony z transformacji technologicznej. W liście, wysłanym we wtorek, znalazły się podpisy ponad 20 prominentnych przedstawicieli branży kryptowalutowej, w tym m.in. Cleve Mesidor z National Policy Network of Women of Color in Blockchain oraz Olayinki Odeniran, przewodniczącej Black Women Blockchain Council. Sygnatariusze podkreślili potrzebę tworzenia polityk, które będą wspierać różnorodność wśród innowatorów i przedsiębiorców. Ich zdaniem USA powinny utrzymać swoją wiodącą pozycję w zakresie technologii Web3, aby nie tylko przewodzić na światowej scenie technologicznej, ale również zapewnić, że wszyscy uczestnicy, niezależnie od pochodzenia, będą mieli równy dostęp do możliwości, jakie stwarza nowa ekonomia oparta na blockchainie.

Fragment listu do Harris i Waltza (źródło: X)

Liderzy branży wyrazili również obawy związane z możliwymi regulacjami, które mogłyby zahamować rozwój innowacji w Stanach Zjednoczonych, co mogłoby skutkować przenoszeniem się firm i talentów za granicę. Dlatego postulują otwarty dialog z decydentami politycznymi, aby wspólnie wypracować ramy prawne, które będą sprzyjały zarówno rozwojowi technologicznemu, jak i inkluzywności społecznej.

W swoim liście grupa liderów sektora Web3 DeFi zwróciła się do sztabu Kamali Harris i jej partnera wyborczego, Tima Walza, z apelem o aktywny udział w debacie dotyczącej kształtowania ram regulacyjnych, które umożliwią rozwój innowacji w obszarze nowych technologii finansowych. Liderzy podkreślili konieczność stworzenia zasad, które jednocześnie chroniłyby konsumentów, promowały dostęp do finansowania oraz sprzyjały gromadzeniu kapitału przez różnorodne grupy społeczne. Zwrócili uwagę, że obecna polityka często ogranicza dostęp grup wrażliwych do rynków kryptowalutowych i nowych technologii finansowych.

Autorzy listu podkreślili, że osoby z grup mniejszościowych, w tym Afroamerykanie, Latynosi, Azjaci oraz rdzenni mieszkańcy, są pionierami wśród użytkowników kryptowalut, a mimo to nadal spotykają się z barierami w dostępie do tradycyjnych instytucji finansowych. W związku z tym sygnatariusze zaapelowali o uwzględnienie głosów tych społeczności w procesie tworzenia polityki regulacyjnej, aby mogły one odegrać kluczową rolę w przyszłych decyzjach dotyczących rynku technologii finansowych.

„Chcemy miejsca przy stole decyzyjnym i prawa do udziału w debacie regulacyjnej” – napisali liderzy. „Zróżnicowane społeczności były integralną częścią sukcesu tej branży od samego początku jej istnienia”.

List skierowany do wiceprezydent Harris zawierał także konkretne propozycje polityczne, mające na celu poprawę warunków rynkowych oraz ułatwienie dostępu do finansowania dla innowatorów działających w sektorze Web3. Liderzy apelowali o silniejsze egzekwowanie przepisów dotyczących zdecentralizowanych platform wymiany, aby zapobiec wykluczeniu produktów tworzonych przez różnorodnych deweloperów i twórców technologicznych.

Zmiany w pożyczkach

Jednym z kluczowych postulatów była także rekomendacja dotycząca reformy programów pożyczkowych Small Business Administration (SBA), w tym popularnego programu 7(a). Liderzy zasugerowali rozszerzenie tego programu o możliwość wsparcia finansowego dla firm działających w sektorze blockchain oraz innych nowoczesnych technologii. W liście zaproponowano wprowadzenie nowego programu o nazwie SBA Emerging Technologies & Digital Equity Loan, którego celem byłoby wspieranie innowacyjnych przedsiębiorstw i zapewnienie dostępu do kapitału dla zróżnicowanej bazy biznesowej, szczególnie dla tych, którzy rozwijają projekty w oparciu o technologie blockchain.

Propozycje te, zdaniem sygnatariuszy, mogą pomóc USA utrzymać pozycję lidera na rynku technologii Web3, jednocześnie dbając o to, aby rozwój innowacji nie wykluczał żadnej grupy społecznej, a dostęp do nowych możliwości finansowych był jak najszerszy i bardziej inkluzyjny.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz