Artykuł zawiera treści sponsorowane.
Początek bieżącego tygodnia nie był dobry dla kryptowalut. Nawet największe aktywa cyfrowe mocno straciły na wartości. W związku z tym inwestorzy mniej chętnie inwestowali w bardziej spekulacyjne tokeny – altcoiny i memecoiny. Jednak pośród czerwonych wykresów zdarzały się wyjątki. W tym wąskim gronie najprawdopodobniej znalazłby się także nowy token PlayDoge, ponieważ jego przedsprzedaż nadal ma się dobrze. Aktualnie w fazie ICO zebrano już ponad 6 mln USD!
Czym był spowodowany duży spadek kryptowalut?
Na początku bieżącego tygodnia nawet Bitcoin spadł do wartości poniżej 50 tys. USD. Jednak wydaje się, że krótkoterminowa korekta jest już historią. Wprawdzie nadal nie udało się odrobić całych strat, natomiast widać wyraźne odbicie, ponieważ BTC ponownie kosztuje powyżej 60 tys. USD. Co więcej, tzw. wieloroby posiadające od 10 do 1000 BTC wykorzystały niską cenę i powiększyły ekspozycję na Bitcoina.
Duże spadki kryptowalut miały swoje przyczyny. Przede wszystkim należy wskazać na masową likwidację długich pozycji Bitcoina o wartości niemal 160 mln USD. Do tego dołożyć trzeba także dynamiczny odpływu środków z funduszy ETF na Bitcoina i Ethereum. To wszystko w otoczeniu niepokojących danych z amerykańskiej gospodarki, a dokładniej tych dotyczących zatrudnienia. W związku z tym, że Bank Centralny Stanów Zjednoczonych (FED) planuje obniżenie stóp procentowych, pojawiły się obawy o recesję.
Nic dziwnego, że wielu inwestorów zaczęło przenosić swoje środki z bardziej ryzykownych aktywów do bezpieczniejszych przystani. Skoro mocno potaniały największe kryptowaluty, duże spadki odnotowały też projekty o niższej kapitalizacji. Straty zostały już częściowo odrobione, a niektóre tokeny nie tyle straciły, ile zyskały na wartości. Do takich kryptowalut zaliczyć można PlayDoge ($PLAY), ponieważ mimo negatywnego otoczenia przedsprzedaż projektu nadal postępuje bardzo dynamicznie.
PlayDoge – memecoin z grą P2E
Największe tokeny memowe pokazują, że dostrzeżone w odpowiednim momencie mogą przynieść bardzo wysokie stopy zwrotu. Dobrym przykładem są Dogecoin, Shiba Inu czy Pepe. Nie jest wykluczone, że do czołówki najpopularniejszych tokenów memowych za chwilę dołączy także PlayDoge z tokenem $PLAY, który warto nabyć w trwającej przedsprzedaży – nim cena wzrośnie.
Nie jest to bowiem zwykła moneta memowa. Dużym atutem projektu jest gra P2E (Play-To-Earn). Zwłaszcza że twórcy w grze wracają do prawdziwego hitu lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. W tych latach nie tylko w Japonii, ale na całym świecie ogromną popularnością cieszyła się gra Tamagotchi.
Była to bardzo prosta, 8-bitowa gra umieszczona w breloku, w której użytkownik musiał opiekować się wirtualnym zwierzakiem. Teraz Tamagotchi powraca w wersji 2.0 w projekcie PlayDoge. Podobnie jak w oryginalnej wersji, również tutaj należy zadbać o zdrowie swojego czworonoga – psa rasy shiba inu. Cyfrowe zwierzę musi być nakarmione i wypoczęte, nie może też być znudzone.
Tokeny $PLAY w PlayDoge
Gra PlayDoge będzie bezpłatna, dlatego można spodziewać się, że trafi na smartfony dużej liczby użytkowników. Aplikację będzie do pobrania w sklepach skupiających apki na urządzenia mobilne z konkretnymi systemami operacyjnymi. W przypadku smartfonów z Androidem jest to Google Play Store, a w telefonach z systemami iOS – Apple Store.
Nie będzie to gra, która ma zaawansowaną grafikę. Wręcz przeciwnie, twórcy chcą jak najbardziej nawiązać do oryginału. Dlatego zdecydowano się na pikselową grafikę 2D. Także mechanizm rozgrywki jest niemal identyczny.
Natomiast technologia blockchain daje duże korzyści, w tym możliwość czerpania dodatkowych profitów finansowych. Oryginał służył tylko rozrywce, a PlayDoge pozwala zdobywać tokeny $PLAY. W ten sposób twórcy będą nagradzać zaangażowanie użytkowników, w tym skuteczną opiekę nad wirtualnym zwierzakiem oraz udział w minigrach.
Ponad 6 mln USD w fazie ICO. Jak kupić tokeny $PLAY?
Projekt PlayDoge wciąż znajduje się w fazie przedsprzedaży, która wyraźnie potwierdza, że token $PLAY ma silny potencjał do wzrostu. Otóż w fazie ICO twórcom udało się już zebrać ponad 6 mln USD, a to nie koniec. W związku ze zjawiskiem FOMO, z pewnością pod koniec fazy przedsprzedaży kolejni inwestorzy będą masowo dołączać do projektu.
Oczywiście nie warto czekać na ostatnią chwilę, ponieważ przedsprzedaż jest podzielona na etapy i na kolejnych poziomach cena tokenów jest wyższa. Aktualnie za token $PLAY zapłacić trzeba 0,00527 USD. Taka cena utrzyma się jeszcze przez niespełna 24 godziny, a następnie wzrośnie do 0,00528 USD.
Wcześniejszy zakup to także wyższa możliwa stopa zwrotu w ramach stakingu (obecnie blisko 80 proc.). To wszystko przy możliwym większym zysku po wzroście i ograniczeniu ryzyka. Na przedsprzedaż przeznaczono 4,7 mld tokenów, co stanowi połowę całej podaży. Żeby zrealizować zakup, wystarczy podłączyć portfel kryptowalutowy przez przycisk na stronie projektu i zapłacić kryptowalutami BNB, ETH lub USDT. Akceptowane są też płatności kartą.
PlayDoge przynajmniej z 10-krotnym wzrostem wartości?
Inteligentny kontrakt PlayDoge został poddany audytowi przeprowadzonemu przez SolidProof, który nie wykazał żadnych zagrożeń. Sam token jest też użyteczny, ponieważ to podstawowa waluta w grze do przeprowadzania transakcji i uzyskiwania dostępu do specjalnych funkcji. Jako że nie jest to tylko token spekulacyjny, ale ma określoną użyteczność, duża część analityków wskazuje, że moneta może rozwijać się na rynkach byka i niedźwiedzia.
Znany youtuber Jacob Crypto Bury uważa, że PlayDoge urośnie przynajmniej 10-krotnie. Wydaje się to możliwe, zwłaszcza że memecoiny powinny doczekać się trendu wzrostowego, jaki można było zaobserwować na początku 2024 roku. Nie można także wykluczyć, że wśród fanów PlayDoge znajdzie się jakiś celebryta. Najlepszym przykładem może być Elon Musk, który swoimi tweetami potrafi w krótkiej chwili wywindować cenę Dogecoina.
To wszystko sprawia, że $PLAY ma silny potencjał do wzrostu. Natomiast nadal inwestor musi zachować chłodną głowę i zdrowy rozsądek. Dlatego przy dodawaniu do portfela tokenów PlayDoge warto zadbać o dywersyfikację koszyka, żeby zabezpieczyć go na wypadek możliwych gwałtownych spadków.