Ponad 80-letni kongresmeni regulują krypto. Czy oni to w ogóle rozumieją?

Kwestia wieku wciąż powraca, gdy mowa o piastowaniu urzędu publicznego. W dobie cyfryzacji i przełomów technologicznych jest to wyjątkowo wyraziste. Sektor krypto jest jaskrawym tego przykładem. Nasuwa się pytanie, czy członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych, którzy przekroczyli 80. rok życia, rzeczywiście są w stanie zrozumieć technologię i uregulować ten rynek?

Wytrawni kongresmeni po 80-tce rozumieją krypto?

Najbardziej doświadczeni politycy powyżej 80 roku życia to takie nazwiska jak Senator Charles Grassley (R-IA) oraz Dianne Feinstein, obydwoje w wieku 89 lat. Lista obejmuje również sławne postaci, takie jak Spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i Lider Mniejszości Senatu Mitch McConnell. W sumie aż szesnastu członków kongresu przekroczyło 80. rok życia.

Fakt, że są w podeszłym wieku, nie jest sam w sobie problematyczny. Doświadczenie, mądrość i długowieczne poświęcenie dla służby publicznej są nieocenione. Jednakże szybka ewolucja technologii, zwłaszcza w obszarach takich jak kryptowaluty, stawia wyzwanie nawet najbystrzejszym umysłom.

Jako całość, Kongres jest zdecydowanie zbyt stary. Młodzi ludzie zasługują na głos w rządzie tak samo, jak każdy Amerykanin. Potrzebujemy przedstawicieli w rządzie, którzy rozumieją, jak to jest dorastać w Pokoleniu Z.

Jack Lobel, rzecznik prasowy Voters of Tomorrow

Zobacz również: Rząd USA zrujnuje kryptowaluty? Szokująca ustawa senator Warren na stole

Złożoność regulacji

Regulacja krypto przez obecnych członków Kongresu jest złożona pod wieloma względami: technicznymi, ekonomicznymi i regulacyjnymi. Czy kongresmeni są w stanie tworzyć i głosować nad efektywną legislacją dotyczącą kryptowalut. Niektórzy krytycy twierdzą, że ta grupa wiekowa może nie zrozumieć w pełni ich zawiłości. Dlatego są zależni głównie od doradców i ekspertów branżowych.

Pomimo kwestii wieku, 118. Kongres był świadkiem gwałtownej aktywności skoncentrowanej wokół legislacji dotyczącej krypto od 26 do 28 lipca. Inicjatywa ta miała na celu stworzenie podstaw do definiowania aktywów cyfrowych. Określenia organów regulacyjnych oraz włączenia krypto do Ustawy o Tajemnicy Bankowej (BSA).

Ciekawe jest, że Kongres zdaje się robić postępy w kierunku regulacji krypto. I choć droga do jasności pozostaje daleka, można mieć nadzieję, że rezultat, niezależnie od wieku członków, może prowadzić Stany Zjednoczone do obiecującej przyszłości w branży.

Może Cię zainteresować:

kongresKryptowalutyUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz