Polygon (MATIC) zwalnia 20% pracowników. Nadchodzą chude lata?

Polygon Labs, firma odpowiedzialna za sieć Polygon, znaną i lubianą platformę skalowania Ethereum i jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się projektów kryptowalutowych na świecie, ogłosiła właśnie plany redukcji zatrudnienia o około 100 pracowników, czyli mniej więcej 20% swojej siły roboczej. Redukcja zatrudnienia jest częścią planów konsolidacyjnych firmy rozpoczętych wcześniej tego roku.

Kryptozima nadal daje w kość Polygon Labs

Pracownicy w USA, Kanadzie i Indiach, czyli krajach gdzie znajduje się większość siły roboczej Polygon Labs, zostaną najbardziej dotknięci planami redukcji zatrudnienia. Wiadomość ta pojawiła się w czasie, gdy branża kryptowalut nadal boryka się z problemami po upadku giełdy kryptowalut FTX i towarzyszącej temu wydarzeniu konsekwencjami dla ekosystemu.

Rodzimy token Polygon, MATIC, spadł o ponad 5% w ciągu jednego dnia do poziomu 1,42 dolarów, aczkolwiek ogólny sentyment rynkowy był częściowo odpowiedzialny za dewaluację monety. Upadek imperium FTX spowodował, że użytkownicy zaczęli gwałtownie przenosić swoje fundusze, co skutkowało dzikimi wahaniami w codziennym wolumenie transakcyjnym na sieci Polygon.

Redukcja zatrudnienia dotknie zespołów w całej firmie, przy czym najbardziej dotknięte zostaną dział operacyjny i marketingu, jak stwierdził Kurt Patat, wiceprezes ds. komunikacji i społeczności Polygon Labs. Współzałożyciel firmy, Sandeep Nailwal, powiedział, że zasoby finansowe firmy są wystarczająco duże aby zapewnić firmie realizację dotychczasowych planów, z saldem przekraczającym 250 milionów dolarów w tradycyjnych walutach oraz ponad 1,9 miliardów w tokenach MATIC.

Firma realizuje stale swoją strategię na kilka najbliższych lat, która polega na pomocy w adopcji mas do sfery Web3 poprzez skalowanie sieci Ethereum. Cała setka pracowników, którzy zostali zwolnieni, otrzyma trzymiesięczne wynagrodzenie, przy czym jakość dotychczasowych działań operacyjnych w firmie pozostanie na niezmienionym poziomie.

Zobacz też: Uwaga na nowy podstępny scam! Wyczyści Wam z konta wszystkie kryptowaluty

Psy szczekają, karawana jedzie dalej

Oficjalne źródła informują o planach firmy aby skalować Ethereum poprzez uruchomienie testowej sieci publicznej zero-knowledge EVM (zkEVM), która ma wejść w życie 27 marca 2023 r.

https://twitter.com/sandeepnailwal/status/1628303608092495879?s=20

Internetowa społeczność różnie odnosiła się do wiadomości o zwolnieniach w Polygon Labs. Pojawiły się również negatywne i sarkastyczne komentarze, częściowo wynikające z natężonej konkurencji pomiędzy najbliższymi konkurentami Ethereum, takimi jak Solana. Inne wydawały się w pełni zasłużone (jak krytyka oświadczeń traktujących wolumen transakcyjny pochodzący z washtradingu jako sukces platformy), natomiast jeszcze inne wydają się być formą trollingu.

https://twitter.com/tofushit888/status/1627958504731594752?s=20
https://twitter.com/moon_settler/status/1628078569397305345?s=20

Nailwal opublikował na Twitterze oświadczenie, że weźmie on udział w tygodniowym spotkaniu społeczności na Discordzie w środę, aby „odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości, jakie mogą mieć członkowie społeczności”.

Polygon to tylko jedna z wielu firm kryptowalutowych, która dokonała cięć etatów w branży krypto, jako że całkowita kapitalizacja branży spadła o ponad bilion dolarów w 2022 roku. Wszystko to z powodu obaw, że rosnące stopy procentowe nasilą spowolnienie gospodarcze.

Czym jest Polygon (MATIC)?

Polygon to platforma blockchain, która ma na celu ułatwienie i przyspieszenie wdrożeń dApps (zdecentralizowanych aplikacji) oraz smart kontraktów opartych na Ethereum. Jest to rozwiązanie oparte na Ethereum, które oferuje niższe koszty transakcyjne, wyższą skalowalność i szybsze potwierdzenia transakcji.

MATIC to natywna kryptowaluta Polygon. Jest to token ERC-20, który działa na blockchainie Ethereum. MATIC jest wykorzystywany do płacenia opłat transakcyjnych oraz pobierania opłat za korzystanie z usług w ekosystemie Polygon. Token ten pełni również funkcję stakingu, umożliwiając posiadaczom tokenów MATIC otrzymywanie nagród w zamian za trzymanie ich w portfelu.

Ważnym aspektem Polygon jest jego warstwa mostu, która umożliwia łatwe i tanie przenoszenie tokenów między różnymi sieciami blockchain, co pomaga w tworzeniu ekosystemu dApps opartych na wielu platformach blockchain.

Polygon (MATIC) zasłynął w ostatnim czasie z onboardingu do swojego ekosystemu nowych projektów z tradycyjnego świata a także z partnerstw ze znanymi projektami Web3 i klientami korporacyjnymi. Wśród nich wymienić można takie firmy jak Starbucks, Reddit, Adidas, Adobe czy Meta.

W skrócie, Polygon to platforma, która umożliwia łatwe tworzenie i wdrażanie aplikacji blockchainowych na Ethereum, a MATIC jest jej natywną kryptowalutą, która jest używana do płacenia opłat transakcyjnych, stakingu i pobierania opłat w ekosystemie Polygon.

Może Cię zainteresować:

AltcoinBlockchainKryptowalutymaticpolygonPolygon MATICRynek pracyZwolnienia
Komentarze (0)
Dodaj komentarz