Współzałożyciel Polygon, Mihailo Bjelic, powiedział, że liczba unikalnych, dziennych, aktywnych adresów Polygon przekroczyła w poniedziałek (27 września) liczbę swoich odpowiedników w warstwie 1 blockchaina Ethereum.
Another huge milestone for @0xPolygon! 🔥
— Mihailo Bjelic (@MihailoBjelic) September 29, 2021
We eclipsed Ethereum L1 in daily active addresses for the first time!
This is just the beginning. We are working round the clock to improve our tech, strengthen our ecosystem and increase adoption.
Let’s bring the world to Ethereum! 💫 pic.twitter.com/K4sAF1y3LT
Influencer przedstawiający się jako Guy (@coinbureau) mówił w zeszłym miesiącu, że MATIC to jedno z niewielu aktywów cyfrowych, które chciałby móc kupić wcześniej.
W filmie zatytułowanym „TOP Altcoin Picks 2021 Q3” opublikowanym na YouTube, Guy powiedział ponad 1,2 mln subskrybentów swojego kanału, dlaczego jest tak byczy w odniesieniu do $MATIC:
- Polygon jest „preferowanym rozwiązaniem do skalowania warstwy 2” dla Ethereum.
- Niektóre z bardzo popularnych zdecentralizowanych aplikacji (Apps), które zostały zbudowane na Polygon, to Aave ($AAVE), Decentraland ($LAND) i SushiSwap ($SUSHI).
- Ponad 300 zdecentralizowanych aplikacji na Polygon szczyci się ponad 9 miliardami dolarów całkowitej zablokowanej wartości (TVL).
- Zarówno Coinbase, jak i Binance niedawno zakończyły integrację portfela Polygon. Liczba aktywnych użytkowników (która rośnie bardzo szybko) jest większa niż w przypadku niektórych blockchainów warstwy pierwszej (L1).
- $MATIC nie tylko zasila łańcuch blokowy Polygon, ale jest ważny dla rozszerzającego się zestawu łańcuchów blokowych warstwy drugiej (L2) dla Ethereum.
- Od początku 2021 $MATIC radzi sobie bardzo dobrze również pod względem ceny. Chociaż krach na rynku kryptowalut w drugiej połowie drugiego kwartału 2021 r. obniżył cenę z rekordowego poziomu (ATH) 2,44 USD (osiągniętego 18 maja), przy „masowej adopcji”, cena tego kryptoaktywa ma „ realną” szansę, aby do końca bieżącego roku osiągnąć 5 USD.
Anthony Sassano, który w tym roku dołączył do Polygon w charakterze doradcy, wyjaśnił w połowie maja naturę pewnych nieporozumień w rozumieniu Polygon (np. niektórzy ludzie nazywają Polygon łańcuchem bocznym Ethereum, podczas gdy inni nazywają go blockchainem L2). Oto kilka najważniejszych informacji z tego wątku na Twitterze:
- „Istnieje łańcuch Matic Plasma Chain i łańcuch Polygon PoS. Zdecydowana większość działań odbywa się w sieci PoS.”
- „Łańcuch PoS jest tym, co ludzie nazywają„ łańcuchem bocznym” Ethereum, ponieważ ma własny zestaw walidatorów (100+ którzy obstawiają MATIC). Oznacza to, że nie używa zabezpieczeń Ethereum (PoW).”
- „Łańcuch PoS wykracza poza standardowy łańcuch boczny i faktycznie opiera się na Ethereum i angażuje się w niego (co niektórzy mogą nazywać„ łańcuchem zobowiązań” – commit chain). Opiera się na Ethereum, ponieważ cała logika walidatora/stakowania dla łańcucha PoS działa jak smart kontrakt na Ethereum.”
- „Oznacza to, że gdyby sieć Ethereum przeszła w tryb offline, sieć PoS Polygon również przeszłaby w tryb offline. Po drugie, łańcuch PoS faktycznie – co jakiś czas – zatwierdza/punkty kontrolne w Ethereum.”
- „Ma to dwie zalety: zapewnia opartą na Ethereum ostateczność łańcucha PoS i może pomóc łańcuchowi odzyskać siły w przypadku katastrofy. Oznacza to również, że Polygon płaci Ethereum za korzystanie z jego przestrzeni blokowej (w ETH) oraz w celu zabezpieczenia kontraktów i punktów kontrolnych.”
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.