Otwarty na kryptowaluty bank uruchamia cyfrowe narzędzie płatności za pośrednictwem CBDC

DBS Bank poinformował o funkcjonalności umożliwiającej firmom z Chin kontynentalnych na otrzymywanie płatności w CBDC.

Nowa usługa pozwoli klientom korporacyjnym DBS Bank China na zbieranie płatności od swoich klientów w cyfrowych juanach i przeprowadzanie automatycznego rozliczania e-CNY bezpośrednio na ich konto depozytowe w juanach.

Płynna integracja

Wprowadzone przez DBS Bank rozwiązanie ma umożliwić firmom zbieranie CBDC „bez konieczności przechodzenia przez ręczne procesy rozliczeniowe”. Narzędzie oferuje również funkcje umożliwiające sprzedawcom otrzymywanie płatności w regionach o niedostatecznym zasięgu z ograniczoną łącznością internetową. Ponadto funkcjonalność posiada opcję generowania skonsolidowanych raportów z wyszczególnionymi transakcjami e-CNY dostępnymi za pośrednictwem cyfrowej platformy DBS dla bankowości biznesowej.

– Poprzez płynną integrację metody gromadzenia i rozliczania CBDC z istniejącymi systemami płatności naszych klientów, pomoże to pozycjonować ich działalność na cyfrową przyszłość, w której konsumenci w Chinach używają e-CNY do codziennych czynności – powiedział dyrektor generalny DBS Bank China, Ginger Cheng. – Rozwój naszej firmy najlepiej pokazuje jej zaangażowanie w poprawę komfortu użytkowania przy jednoczesnym aktywnym wspieraniu rozwoju innowacji na chińskim rynku finansowym.

Lim Soon Chong, szef globalnych usług transakcyjnych DBS Bank, podkreślił, że nowa usługa stanowi kolejny kamień milowy w wysiłkach firmy na rzecz umożliwienia natychmiastowych płatności. – Z niecierpliwością czekamy na tę premierę, aby zbadać nowe rozwiązania w zakresie płatności cyfrowych, takie jak transgraniczne płatności CBDC – przyznał.

Zobacz też: Rosyjskie złoto trafiło do Szwajcarii. Czy tak sfinansowano wojnę?

Pora na CBDC

Od czasu uruchomienia cyfrowej waluty banku centralnego w 2019 r. Chiny poczyniły znaczne postępy w promowaniu i rozszerzaniu cyfrowego juana. Według banku centralnego tego kraju, do końca 2022 r. w obiegu znajdowało się 13,6 mld e-CNY, czyli około 2 mld dolarów.

Cyfrowa waluta banku centralnego Chin jest obecnie akceptowane w 26 chińskich miastach i 17 prowincjach. Oczekuje się, że jej przyjęcie będzie rosło wraz ze stopniowym rozszerzaniem programu na kolejne regiony.

Mający swoją siedzibę w Singapurze DBS Bank jest znany z aktywnego wspierania polityki kryptowalutowej. W 2020 r. podmiot uruchomił handel kryptowalutami i usługi powiernicze dla klientów instytucjonalnych.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz