Nomura silnym graczem na rynku kryptowalut

Chociaż stagnacja w 2022 r. zakłóciła całą branżę kryptograficzną, tradycyjni giganci bankowi okazują zaufanie do sektora. Japoński gigant bankowy Nomura Holdings planuje w ciągu dwóch lat zwiększyć rentowność swojej jednostki kryptograficznej – Laser Digital.

Nomura korzysta na niskich cenach

Nomura uruchomiła dział aktywów cyfrowych we wrześniu 2022 r. Laser Digital ma wsparcie banku inwestycyjnego Nomura, aby przyciągnąć inwestorów instytucjonalnych. Poza tym jednostka kryptograficzna Nomury planuje również rozszerzyć swój zespół do 50 członków do marca.

Dyrektor generalny Laser Digital, Jez Mohideen, powiedział, że w związku ze upadkiem FTX, kluczowe aktywa kryptograficzne są dostępne po niskich i atrakcyjnych wycenach. Stwierdził również, że firma ostrożnie podchodzi do zarządzania ryzykiem. Ostatnie oświadczenie firmy pojawiło się dzień po tym, jak gigant bankowy Goldman Sachs wyraził podobne zainteresowanie przestrzenią kryptograficzną. W rozmowie z Bloombergiem Mohideen powiedział:

Najnowsze wydarzenia na rynku kryptograficznym będą dla nas szansą, ponieważ przekonają inwestorów instytucjonalnych do firm zajmujących się aktywami cyfrowymi, wspieranymi przez tradycyjne jednostki finansowe. Przeprowadziliśmy wszystkie testy warunków skrajnych i zakładając najgorsze scenariusze pod względem wielkości rynku i zmienności cen, uważamy, że możemy osiągnąć zyski w ciągu dwóch lat

Nawet przy wycenach kryptowalut, które spadły o 70% w ciągu ostatniego roku, dyrektor Nomura jest optymistą:

Nie możemy patrzeć na tę klasę aktywów w oparciu o cenę rynkową. Musimy uwierzyć w technologię, inwestować i patrzeć z perspektywy pięciu do dziesięciu lat

Zastrzyk funduszy dla Laser Digital

Nomura zaangażowania sporo kapitału w Laser Digital. „Nomura bardzo poważnie traktuje biznes zasobów cyfrowych” — powiedział Mohideen. „Intencją i wizją tego podmiotu jest bycie znaczącym motorem przychodów grupy Nomura”.

Jednostka kryptograficzna Laser Digital będzie miała trzy piony biznesowe: zarządzanie aktywami, handel i fundusz venture capital. Handel będzie „podstawowym silnikiem” działalności jednostki kryptograficznej. Z drugiej strony Laser Digital Ventures będzie inwestować w start-upy na wczesnym etapie budowy produktów kryptograficznych klasy instytucjonalnej.

Nie pierwszy raz japońskiego giganta

Wcześniej, w maju 2022 r., japoński gigant bankowy zaczął również oferować swoim klientom usługi handlu instrumentami pochodnymi Bitcoin.

Japońska spółka holdingowa i jednostka dominująca grupy notowana jest na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w indeksie Nikkei 225. Akcje są również notowane na NYSE w formie amerykańskich akcji depozytowych (ADS) potwierdzonych amerykańskimi kwitami depozytowymi (ADR).

Banki przyjazne kryptowalutom

Chociaż banki są ostrożne w stosunku do kryptowalut, niektóre otworzyły swoje drzwi dla klientów korzystających z tej nowej waluty cyfrowej. Przyjazne kryptowalutom banki na całym świecie akceptują dziś kryptowaluty jako środek handlu pieniężnego i umożliwiają dostęp do niższych opłat transakcyjnych.

akceptacja bitcoin japoniaAltcoinBitcoinJaponiaKryptowalutyLaser DigitalNomuraNomura Holdings
Komentarze (0)
Dodaj komentarz