NFT | OpenSea chce wprowadzić transakcje bez gasu

To, że wydanie własnego tokena niewymiennego kosztuje, wiadomo nie od dziś. Jeden z największych marketplace’ów NFT planuje wprowadzić rozwiązanie, dzięki któremu tokenizowanie własnej sztuki ma stać się o wiele łatwiejsze. NFT bez gasu… Czy to w ogóle możliwe?

OpenSea integruje się z Immutable X

Jeden z największych rynków NFT na świecie – OpenSea – próbuje rozwiązać problem z gasem. Platforma chce zaoferować swoim użytkownikom możliwość tradingu tokenami bez konieczności ponoszenia wydatków na gas. Ma to stać się możliwe dzięki nowemu partnerstwu z Immutable X:

„Integracja z Immutable X umożliwia nam oferowanie użytkownikom handlu bez gasu, z wyłączeniem konieczności poświęcania bezpieczeństwa sieci Ethereum”stwierdził Nate Chastain, szef produktu w OpenSea.

Chastain dodał, że firma rozwijała projekt już wcześniej, aby wspierać zarówno istniejące projekty Immutable X, jak również zapewnić przyszłym twórcom gier i graczom OpenSea korzyści z nowego rozwiązania skalującego.

NFT bez gasu. W jaki sposób wykorzystanie rozwiązań warstwy 2 może to umożliwić?

Immutable X to „bezgasowy” protokół warstwy 2 dla NFT w Ethereum. Protokoły „warstwy 2” to zbiorcze określenie rozwiązań zaprojektowanych w celu ułatwienia skalowania aplikacji poprzez obsługę transakcji poza głównym łańcuchem Ethereum (warstwa 1).

Protokół jest określany jako poważny pretendent do pierwszego rozwiązania skalującego warstwy 2 dla NFT na Ethereum – oferującego natychmiastowe potwierdzenie transakcji, ogromną skalowalność (9 000 TPS +) i zerowe opłaty za gas dla użytkowników.

Rozwiązanie zostało opracowane opracowany przez Immutable, australijską firmę z branży blockchain, która jest odpowiedzialna za stworzenie takich gier, jak chociażby Gods Unchained, jak również wielu rozwiązań skupionych na NFT.

Współpraca OpenSea z Immutable jest jednym z efektów ubiegłomiesięcznego ogłoszenia o finansowaniu w wymiarze 23 milionów dolarów, dzięki któremu platforma ma ambicje stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym ekosystemem dla wszystkich miłosników NFT.

Przeczytaj również:

źródło grafiki tytułowej: tutaj

AltcoinBlockchainetehreumgasNFTTokentokeny niewymienialne
Komentarze (0)
Dodaj komentarz