Murad Mahmudov wieszczy supercykl memecoinów. Czy Pepe Unchained będzie największym wygranym kolejnej hossy?

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Kryptowaluty to aktywa spekulacyjne, natomiast poszczególne coiny mają określoną użyteczność. Najlepszym tego przykładem jest Bitcoin. W przypadku memecoinów nie zawsze są to aktywa użyteczne, aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że takie tokeny również pozwalają osiągnąć ogromne profity. Tutaj za przykład posłużyć może Dogecoin, który utrzymuje się na rynku od 2013 roku i od debiutu urósł o ponad 20 tys. proc. Pośród analityków nie brakuje głosów, że memecoiny czeka supercykl, w którym poszczególne aktywa przyniosą wysokie stopy zwrotu. Byczo nastawiony do tokenów memowych jest m.in. Murad Mahmudov. Łatwo znaleźć przesłanki za tym, że jeżeli dojdzie do hossy na ryku kryptowalut, jednym z tokenów memowych, który może mocno wzrosnąć, jest Pepe Unchained ($PEPU).

Fot. materiały partnera

Zaangażowana społeczność siłą memecoinów

Faktem jest, że nie wszystkie memecoiny odnoszą sukces. To w pełni zrozumiałe, ponieważ bardzo często to aktywa bez określonej użyteczności, chociaż również w tym obszarze zmienia się to na lepsze i coraz częściej tokeny memowe mają konkretne zastosowanie. Natomiast niewątpliwe przede wszystkim na potencjał i cenę memecoinów wpływ ma szum mediów społecznościowych i zainteresowanie społeczności.

Dobrze pokazuje to przykład Dogecoina, który jest tokenem bez określonej podaży, co niewątpliwie nie pomaga, ponieważ jest to czynnik proinflacyjny. Jednak nie przeszkadza to tokenowi być najlepszym memecoinem na rynku. Jak wskazuje wykres CoinMarketCap, kapitalizacja Dogecoina wynosi blisko 17,5 mld USD, a za jeden token zapłacić należy około 0,12 USD, co jest i tak ceną kilkukrotnie niższą od szczytów z 2021 roku.

Fot. materiały partnera

Siłą Dogecoina jest społeczność, dzięki której token istnieje od 2013 roku. To również dobry przykład, jakie znaczenie dla tokenów memowych ma szum w kanałach social media. W tym przypadku to duża zasługa największego entuzjasty Dogecoina, jakim jest Elon Musk. Miliarder przyczynia się też do zwiększenia użyteczności tokena (m.in. planowane płatności w $DOGE w serwisie X, dostępność Dogecoinów w sklepach marki Tesla). Nic dziwnego, że jednym tweetem Musk przyczynia się do znaczącego wzrostu ceny Dogecoina. Jednak Murad Mahmudov wskazujący na supercykl memecoinów dostrzega okazję w różnych memecoinach. Niewątpliwie silny potencjał do wzrostu ma projekt Pepe Unchained z tokenem $PEPU.

Pepe Unchained w blockchainie warstwy 2 Ethereum

Istnieją miliony memecoinów, ale tylko niewielka ich ilość osiąga sukces. Można powiedzieć z pełnym przekonaniem, że tokenem, który obronił się na rynku, jest Pepe. Mimo iż jest wiele memecoinów, których twarzą jest żaba Pepe znana z internetowych memów, to właśnie token $PEPE ma się najlepiej. Pod względem kapitalizacji jest to trzeci memecoin z wynikiem na poziomie ponad 4 mld USD.

Fot. materiały partnera

Jednak Pepe ma pewne wady. Przede wszystkim jest to token stworzony w środowisku Ethereum. To bezpieczny blockchain wybierany bardzo często przez deweloperów. Niestety, z punktu widzenia osób inwestujących w memecoiny transakcje są tutaj przetwarzane dość wolno, a przy tym należy liczyć się z wysokimi opłatami.

W związku z tym stworzono blockchainy warstwy 2 Ethereum. Właśnie na takim środowisku jest stworzony token $PEPU projektu Pepe Unchained. Przetwarzanie transakcji odbywa się tutaj nawet 100-krotnie szybciej niż w przypadku głównego łańcucha Ethereum. Jednocześnie to niższe opłaty za gaz. Co więcej, to osobne środowisko dla tokenów, dlatego można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że deweloperzy będą wybierać ten ekosystem do tworzenia nowych tokenów, również wykorzystujących technologie DeFi, NFT czy AI.

20 mln USD w fazie ICO i rośnie

Projekt Pepe Unchained jeszcze nie zadebiutował na giełdzie, ale wciąż znajduje się w fazie przedsprzedaży. W nieco ponad 4 miesiące zespół deweloperski uzbierał już blisko 20 mln USD. Przedsprzedaż wciąż trwa, a więc można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że bariera 20 mln USD zostanie przebita. Pokazuje to wyraźnie, jak duże zainteresowanie budzi ten token.

Tokeny $PEPU kupują nie tylko inwestorzy indywidualni, którzy chcą zainwestować w ten projekt stosunkowo niewielkie kwoty, licząc na rekordowe stopy zwrotu. Otóż w projekcie potencjał widzą także wieloryby kupujący tokeny $PEPU za dziesiątki tysięcy dolarów. Potwierdzają to dwie transakcje z września opiewające na kwoty powyżej 50 tys. USD. Tak ogromne inwestycje wskazują na to, że w projekt inwestują także instytucje.

Fot. materiały partnera

Przedsprzedaż już teraz jest dużym sukcesem projektu. Bardzo rzadko przed publicznym debiutem twórcom udaje się zebrać takie kwoty. W związku z tym, że zainteresowanie jest ogromne, zespół deweloperski postanowił zwiększyć pulę tokenów dostępnych w fazie ICO. Początkowo było to 20 proc. puli liczącej 8 mld coinów. Jednak ilość tokenów przeznaczonych na przedsprzedaż zwiększono dwukrotnie i teraz jest to już 40 proc., czyli 3,2 mld monet $PEPU.

Jak dodać tokeny $PEPU do portfela kryptowalutowego?

Do zakupu tokenów $PEPU w przedsprzedaży zachęca również niska cena. Faza ICO została podzielona na etapy, a na każdym kolejnym poziomie za token należy zapłacić nieco więcej. Aktualnie jeden coin $PEPU kosztuje tylko 0,00999 USD. Oznacza to, że zaledwie 10 USD wystarczy, żeby dodać do portfela ponad 1000 tokenów. Jednak taka cena utrzyma się jeszcze tylko przez kilkanaście godzin.

Sam zakup także jest prosty. Wystarczy portfel kompatybilny z Ethereum, na przykład Best Wallet czy MetaMask. Zakupu dokonać można z wykorzystaniem walut cyfrowym Ethereum (ETH) czy Tether (USDT), ewentualnie zapłacić kartą płatniczą. Inną metodą jest zakup w sieci Binance Smart Chain (BSC).

Z pewnością lepiej wybrać środowisko Ethereum. W takiej sytuacji inwestor ma bowiem możliwość zamrożenia tokenów. Staking to dodatkowe, pasywne źródło dochodu i kolejne coiny dodane do portfela zupełnie za darmo. Na nagrody za stakowanie nabytych monet zespół deweloperski przeznaczył aż 30 proc. całej puli, czyli 2,4 mld tokenów $PEPU. Roczna stopa zwrotu (APY) w ramach stakingu spada wraz z zamrożeniem kolejnych monet, ale nadal jest akceptowalna. Obecnie wynosi 112 proc.

Na co stać token $PEPU po publicznym debiucie?

Trudno przewidzieć, jak mocno token $PEPU urośnie, kiedy pojawi się już na bezpiecznych giełdach kryptograficznych. Niewątpliwie wiele należy od nastrojów rynkowych i szumu wokół monety. Bardzo dobrze, jeżeli tokenem zainteresuje się jakiś celebryta pokroju Elona Muska. Natomiast z pewnością token ma silne perspektywy do wzrostu i nie brakuje analityków byczo nastawionych do projektu. Jednym z nich jest influencer kryptowalutowy, Austin Hilton, którego kanał w serwisie YouTube jest śledzony przez przeszło 275 tys. subskrybentów.

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że w przypadku hossy na rynku kryptowalut, jaką wieszczy Murad Mahmudov, projekt Pepe Unchained może być jednym z największych wygranych w sektorze memecoinów. Warto przypomnieć, że dynamiczne wzrosty rzędu nawet ponad 10 tys. proc. w kilka miesięcy po debiucie nie są niczym rzadkim. Szczególnie dla tokenów z tego sektora.

Fot. materiały partnera

Jednak jednocześnie należy pamiętać, że to aktywa spekulacyjne, które mogą także mocno tąpnąć. Dlatego po silnych wzrostach warto rozważyć zredukowanie swojej pozycji i spieniężenie inwestycji. Kluczowe dla rentownych i bezpiecznych inwestycji w kryptowaluty jest też właściwa dywersyfikacja portfela. Koszyk kryptowalut powinien być zróżnicowany i obok memecoinów dających szansę na rekordowe stopy zwrotu, warto mieć także bardziej użyteczne i stabilne aktywa cyfrowe, na przykład Bitcoina czy Ethereum.

Pepe Unchained
Komentarze (0)
Dodaj komentarz