Ostatnio wokół Cardano pojawiły się plotki, że projekt chyli się ku upadkowi, ale Charles Hoskinson, współtwórca, szybko uciął te spekulacje. Na platformie X napisał, że to nieporozumienia związane z problemami zarządzania wywołały takie komentarze. Jednak według niego sytuacja została naprawiona dzięki najnowszej aktualizacji kryjącej się pod nazwą Voltaire.
Co zmieniła aktualizacja Voltaire?
Hoskinson wyjaśnił, że Cardano przez długi czas zmagało się z różnymi problemami, jak brak wystarczającego rozwoju czy niedofinansowanie kluczowych projektów. To wszystko było wynikiem tego, że ich system zarządzania nie nadążał za potrzebami. Ale teraz, dzięki Voltaire, zarządzanie ekosystemem jest znacznie bardziej efektywne, co otwiera drzwi do dalszego rozwoju.
Aktualizacja wprowadziła m.in. system głosowania i zarządzania funduszami, co pozwala społeczności na podejmowanie decyzji w pełni demokratycznie. Hoskinson uważa, że teraz Cardano może w pełni wykorzystać swój potencjał, a on sam ma „długą listę” rzeczy, które teraz można będzie zrealizować.
„Cardano to nie tylko kryptowaluta”
Charles podkreśla, że Cardano różni się od innych projektów kryptowalutowych przede wszystkim transparentnością. Wszystko dzieje się na oczach społeczności – brak tu tajnych układów czy manipulacji. Aby współpracować z ADA, trzeba rozmawiać z „onchainowym rządem”, który działa w ponad 100 krajach. To system, który funkcjonuje 24/7, a jego celem jest uczciwy i długofalowy rozwój.
„Różnica między Cardano a resztą przestrzeni krypto polega na tym, że wszyscy robimy to razem i otwarcie. Dlatego wielu innych nas nienawidzi. Ich zakulisowe układy i brudne sztuczki nie mogą być ukryte. Nie ma nikogo, kogo można by poprosić o zrobienie tego pod stołem” – napisał.
Pomimo lekkiego spadku wartości ADA, Hoskinson zapewnia, że Cardano ma się dobrze i dalej się rozwija. Jak mówi – nie ma tu miejsca na krótkoterminowe myślenie czy manipulacje rynkowe. Jego zdaniem to „projekt na lata”, który dopiero pokazuje swój pełny potencjał.
Hoskinson to postać, która budzi skrajne emocje. Z jednej strony jest uważany za geniusza technologicznego, który stoi za projektem Cardano. Z drugiej strony często pada ofiarą krytyki za swoje kontrowersyjne wypowiedzi i działania. Znany jest z dość szorstkiego stylu komunikacji w mediach społecznościowych, gdzie potrafi szybko blokować krytyków, a nawet grozić pozwami sądowymi wobec tych, którzy publicznie kwestionują jego działania.