„Moje życie już nigdy nie będzie takie samo”. Ponad 200 tys. USD padło łupem oszustów. Nigdy tak nie rób!

Policja i media nieustannie ostrzegają i informują o typowych metodach oszustów, którzy zastawiają na nas pułapki w sieci. Mimo to ludzie wciąż popełniają te same błędy. Tym razem za swoją naiwność słono zapłaciła pewna Brytyjka, która myślała, że inwestuje w kryptowaluty.

Stare metody oszustów wciąż skuteczne

Chociaż policja i portale internetowe opisują na bieżącą typowe metody oszustów, działających w sieci, to wciąż słyszymy o kolejnych ofiarach tych sztuczek. Tym razem w pułapkę wpadła pewna Brytyjka z Norfolk. Pomimo tego, że niedawno David Lindberg dyrektor generalny bankowości detalicznej w NatWest, ostrzegał lokalnych inwestorów, aby zachowali szczególną ostrożność w kontaktach z kryptowalutami, ponieważ Wielka Brytania jest „rajem dla oszustów”. Według doniesień medialnych, mieszkanka Norfolk straciła 227 000 USD po tym, jak padła ofiarą oszustów, namawiających do inwestycji w kryptowaluty. Według lokalnych mediów, Brytyjka zdecydowała się zainwestować w kryptowaluty po natknięciu się na reklamę w Internecie. Oszuści, z któymi nawiązała kontakt, obiecali założyć dla niej konto handlowe. Następnie nawiązali z nią bliską relację i zachęcali, aby udostępniła im swój laptop i smartfon w celu przelewania pieniędzy. Ofiara wierzyła, że ​​środki zostaną zainwestowane w kryptowaluty.

Zobacz też: Robinhood odkupuje akcje, których właścicielem był Sam Bankman-Fried. W grze porażająca kwota

„Na romans”, „na chirurga” – tak działają oszuści

Policja nie neguje, że ​​inwestycje online mogą być atrakcyjnym sposobem na zarządzanie funduszami i zwiększenie zysku. Jednak przestrzega mieszkańców, aby przed wykonaniem przelewu środków dokładnie sprawdzali czy jest to na pewno bezpieczne. W ciągu ostatnich kilku lat tego typu przestępstwa w Wielkie Brytanii zdarzały się bardzo często. Jedną z ofiar była emerytowana nauczycielka Teresa Jackson, która w 2021 roku straciła ponad 150 000 dolarów. Stało się to po nawiązaniu kontaktu z oszustem, którego poznała na Instagramie. Innym razem pewien Brytyjczyk stracił około 200 000 dolarów po tym, jak tajemnicza kobieta, z którą zaczął spotykać się w Internecie, zachęciła go do zainwestowania w aktywa cyfrowe za pośrednictwem podejrzanej platformy. Mężczyzna był tak zdruzgotany, gdy zdał sobie sprawę, że stał się ofiarą, że rozważał odebranie sobie życia. Na początku tego roku inna Brytyjka mieszkająca w Nottinghamshire, została oszukana na ponad 200 000 dolarów. Przestępca podający się za chirurga armii amerykańskiej skłonił ją do przelania środków do wskazanego przez niego konta.

Może Cię zainteresować:

krypto scamKryptowalutyoszustwo "na kryptowaluty"ScamWielka Brytania
Komentarze (0)
Dodaj komentarz