Mike Novogratz przyznaje się do błędu: „Myliłem się co do XRP”

Mike Novogratz z Galaxy Digital zmiania zdanieco do kryptowaluty Rypple i przyznaje, że niepotrzebnie był sceptyczny w tej kwestii.

Początkowo Novogratz wątpił w przyszłość XRP, wskazując dominujący udział Ripple w tokenie jako potencjalną wadę. – Byłem sceptyczny, że XRP będzie miał trwałą moc – przyznał, odnosząc się do 60 proc., a obecnie zmniejszonego do około 50 proc., udziału Ripple w tokenie.

XRP jest OK?

Teraz w słowach Novogratza wyczuwalny jest ton podziwu dla szefostwa firmy Ripple i zagorzałej społeczności XRP. Biznesmen chyli czoła przed dyrektorem generalnym Bradem Garlinghouse’em i „armią XRP”. Docenił ich zaangażowanie w pielęgnowanie ekosystemu wokół tokena. – Armia XRP jest prawdziwa. Dbają o swój ekosystem i swoją monetę – powiedział.

Novogratz przyznaje, że XRP, podobnie jak Bitcoin, wyrzeźbił wyjątkowe miejsce w przestrzeni walut cyfrowych.

Opinie Novogratza na temat XRP to prawdziwy rollercoaster. Wcześniej chwalił on odporność społeczności XRP, zwłaszcza w obliczu przeciwności regulacyjnych. W tweecie z października 2021 r. zauważył: „Wartość XRP wzrosła prawie trzykrotnie od czasu działań SEC…”. To świadectwo tego, że gdy społeczności powstają we wspólnym interesie, są cholernie odporne”.

Wcześniejsza krytyka Novogratza na temat rajdu XRP doprowadziła do publicznego sporu z dyrektorem generalnym Ripple. Jak donosi U.Today, Brad Garlinghouse wyśmiewał Novogratza z powodu jego wątpliwych prognoz cen Bitcoina, twierdząc, że to „nie był Nostradamus”. Dalsze efekty tej sytuacji można było łatwo przewidzieć – Novogratz nadal wyrażał obawy dotyczące dystrybucji XRP i ciągłego rozwoju przypadków użycia.

Zobacz też: VanEck prognozuje, jak będzie wyglądał rynek kryptowalut w 2024 r.

Kim jest Mike Novogratz?

Mike Novogratz to amerykański inwestor, menedżer funduszu hedgingowego i przedsiębiorca. Urodził się 26 listopada 1964 roku. Był wcześniej partnerem w Goldman Sachs, gdzie pracował przez ponad 11 lat, zajmując się głównie handlem instrumentami finansowymi, a następnie zarządzaniem funduszami hedgingowymi. Po opuszczeniu firmy w 2007 roku, Novogratz założył fundusz hedgingowy o nazwie Fortress Investment Group, gdzie pełnił funkcję dyrektora inwestycyjnego. W 2015 roku opuścił Fortress i skoncentrował się na inwestycjach związanych z kryptowalutami i technologią blockchain.

Novogratz stał się szczególnie znany jako zwolennik kryptowalut, zwłaszcza Bitcoina i Ethereum. Jest założycielem i CEO Galaxy Digital, firmy inwestycyjnej specjalizującej się w aktywach związanych z kryptowalutami i technologią blockchain. Galaxy Digital angażuje się w inwestycje, zarządzanie aktywami cyfrowymi, handel kryptowalutami i inne działania związane z ekosystemem blockchain. Ponadto, Novogratz jest często obecny w mediach jako ekspert i głosiciel idei związanych z przyszłością kryptowalut i technologii blockchain.

Może Cię zainteresować:

RippleXRP
Komentarze (0)
Dodaj komentarz