Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.
Handel na tradycyjnych rynkach nie odbywa się 24 godziny na dobę i nie są one otwarte przez 7 dni w tygodniu. W przypadku kryptowalut wygląda to inaczej. Kryptowalutami handlować można w systemie 24/7. Żadnym wyjątkiem nie są święta. W związku z tym, że inwestowanie w Święta Wielkanocne na innych rynkach będzie ograniczone, część kapitału najprawdopodobniej przepłynie w stronę kryptowalut, w tym do monet memowych. Jednak obok memecoinów już obecnych na rynku warto rozejrzeć się za nowymi projektami, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się dostępny w przedsprzedaży token Slothana ($SLOTH).
Czy Dogecoin wystrzeli na Wielkanoc?
Dogecoin ($DOGE) to waluta, której nie trzeba szeroko przedstawiać. Wystarczy zauważyć, że token został uruchomiony w grudniu 2013 roku jako zdecentralizowana kryptowaluta do natychmiastowych płatności. Aktualnie to nie tylko numer 1. w kategorii memecoinów, ale także jedna z najpopularniejszych kryptowalut na rynku.
Jeden $DOGE kosztuje dziś około 0,215 USD. Natomiast cała kapitalizacja rynkowa przekroczyła już 30 000 000 000 USD. Aktualnie Dogecoin radzi sobie bardzo dobrze i w tydzień token podrożał o ponad 35% (około +120% w miesiąc). W ostatnich godzinach obserwujemy duże zaangażowanie inwestorów w Dogecoina, dlatego Wielkanoc może być dobra dla tej monety.
Jednak na Dogecoina warto spojrzeć długoterminowo. Wiele dla wzrostu monety w dłuższej perspektywie zrobić może Elon Musk. Miliarder jest fanem Doge, dlatego nie jest wykluczone, że token zadebiutuje jako opcja płatności na portalu X (dawniej Twitter). Pojawiają się nawet głosy, że Tesla zacznie przyjmować Dogecoiny w formie rozliczenia za zakup samochodów elektrycznych. Wcale nie musi to być odległa przyszłość, ponieważ w ramach testów Tesla pozwoliła płacić za produkty walutą Doge.
Dwa tokeny memowe z szansą na wzrosty w Wielkanoc – $BOME2 i $BONK2.0
Okres świąt Wielkiej Nocy może być dobry także dla innych memecoinów. Za przykład niech posłuży token Book of Meme 2.0 ($BOME2). To nowy token giełdowy, który od czasu debiutu nieco się osłabił, natomiast aktualnie budzi ogromne zainteresowanie. Otóż w chwili pisania artykułu wolumen obrotu w ostatnich 24 godzinach osiągnął niemal 4 000 000 USD. Nic więc dziwnego, że token w tym czasie podrożał o blisko 18% i może dalej kierować się na północ.
Dużo słabiej w tym czasie radził sobie BONK 2.0 ($BONK2.0). W tym przypadku widzimy ponad 30-procentowy spadek w ujęciu 24 godzin, ale i cały tydzień nie był udany dla inwestorów tego memecoina. Jednak już w ujęciu miesięcznym jest to blisko 40-procentowy wzrost. Nie można wykluczyć, że w okresie świątecznym token wyrówna stratę z ostatniego tygodnia.
Naturalnie trzeba pamiętać, że memecoiny to przede wszystkim waluty o charakterze spekulacyjnym. Dla wzrostu lub spadku ich ceny znaczenie mają dwa podstawowe prawa rynku – popyt i podaż. Na wahania cen duży wpływ mogą mieć też tzw. wieloryby, a więc posiadacze dużej liczby tokenów. Również dlatego stosunkowo bezpieczną i rozsądną inwestycją jest nabywanie memecoinów w fazie przedsprzedaży. Tutaj w ostatnich dniach prawdziwą furorę robi Slothana ($SLOTH).
Slothana ($SLOTH) – kolejny memecoin w ekosystemie Solany
Bez wątpienia ekosystem Solany coraz częściej jest stawiany wyżej od Ehtereum. Nie dzieje się tak bez powodu. Przede wszystkim wskazać należy na niewielkie opłaty, szybkość środowiska i brak cenzury. Dlatego jest to niejako raj dla twórców memecoinów. Ekosystem jest na tyle powszechny, że dziennie w środowisku Solany powstaje przeszło 20 000 memecoinów, również te kontrowersyjne.
Wśród nich jest bardzo wiele monet memowych odnoszących się do świata zwierząt. Ikonami dobrze znanych tokenów są psy rasy Shiba Inu. Popularna w kategorii memecoinów jest też żaba. W przypadku projektu Slothana postawiono na dość egzotyczny gatunek zwierzęcia, jakim jest leniwiec.
Faktem jest, że w ostatnim czasie obserwujemy bardzo duże zainteresowanie monetami memowymi powstającymi w blockchainie Solana. Wymienić można tokeny $SLERF, $BOME, $PUMP czy $PUNDU. Teraz oczy wielu inwestorów zwróciły się w kierunku monety memowej $SLOTH. Czy faktycznie warto zaangażować środki w Slothanę?
Przedsprzedaż Slothany w niskiej cenie
Na razie projekt jest w fazie przedsprzedaży. Natomiast duże zainteresowanie pozwala mieć nadzieję, że token faktycznie eksploduje po giełdowym debiucie. Aktualnie za jeden token $SOL można otrzymać aż 10 000 monet $SLOTH. Żeby otrzymać zakupione tokeny, nie trzeba nawet czekać do końca przedsprzedaży, ponieważ zostaną one dodane do portfeli inwestorów podczas airdropu.
Żeby zaangażować się w projekt, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na stronie projektu. Najłatwiej skorzystać z widgetu, żeby połączyć portfel i wymienić tokeny $SOL na $SLOTH. Alternatywnie można po prostu wysłać tokeny $SOL na adres Ensawje2vqktgbpyDxeuykm2shgelkjtqcmrderkea, a monety trafią do portfela wysyłającego.
Zainteresowanie jest ogromne. Tylko w pierwszych 8 godzinach od rozpoczęcia przedsprzedaży twórcy zebrali 500 000 USD. Aktualnie po kilku dniach jest to już blisko 2 500 000 USD. Atutem inwestycji jest oryginalny mechanizm przedsprzedaży, której nie podzielono na etapy. Dlatego nadal za jeden token $SOL uzyskać można aż 10 000 monet $SLOTH. Następnie token zadebiutuje na największych scentralizowanych giełdach.
Podsumowanie – czy warto inwestować w memecoiny w Wielkanoc?
Z całą pewnością w okresie Świąt Wielkanocnych kryptowaluty będą rozgrzanym aktywem inwestycyjnym. Ze względu na ograniczenie dostępnych rynków, można spodziewać się, że pewna część kapitału zostanie skierowana w aktywa cyfrowe. Z pewnością zyska na tym również wiele memecoinów.
Problem stanowić może znalezienie monet memowych, które akurat zainteresują inwestorów. Na pewno jest taka szansa w przypadku tokenów $BOME2 i $BONK2.0, ponieważ są to nowe projekty giełdowe. Zyskać może także Dogecoin. Jednak w tym przypadku warto zastanowić się nad inwestycją długoterminową, która może być niezwykle intratna, jeżeli Doge zyska na użyteczności, zwłaszcza dzięki działaniom Elona Muska.
Stosunkowo bezpieczną inwestycją jest też Slothana ($SLOTH). Jednak i w tym przypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na aktualnym etapie projekt nie zapewni wysokiej stopy zwrotu w kilka dni. Natomiast cierpliwość może popłacić, ponieważ wedle analityków po giełdowym debiucie token może zapewnić nawet 5000% zysku. Oczywiście nadal trzeba pamiętać, że to projekt memowy, dla którego istotny jest szum wokół monety. Dlatego koniecznie trzeba zachować zdrowy rozsądek i właściwie zabezpieczyć swój portfel kryptowalutowy. Natomiast prognozy prowzrostowe są bardzo obiecujące.
Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.
Może Cię zainteresować: