Memecoiny to ryzykowna zabawa. Kancelaria grozi pozwem zbiorowym popularnemu projektowi

Memecoiny wciąż wciąż przyciągają dużą grupę ludzi. Bardziej doświadczeni gracze od dawana ostrzegają przed ryzykiem jakie niesie za sobą inwestowanie w monety memowe. Mimo to chętnych na rozpoczęcie przygody z nimi nie brakuje. Niestety ta zabawa nie zawsze kończy się pozytywnie. Sprawa jednego z popularniejszych ostatnio projektów może skończyć się w sądzie.

Memecoiny to zabawa, która może sporo kosztować

O ryzyku jakie niesie za sobą inwestowanie w memecoiny powiedziano już chyba wszystko. Mimo to memcoiny notują rekordy popularności w ostatnim czasie. Wystarczy wspomnieć chociażby hit ostatnich tygodni, czyli PepeCoin. Memecoin z motywem żaby Pepe spowodował prawdziwe szaleństwo na rynku. Dlaczego tak się dzieje? Jedynym wytłumaczeniem jest chyba nasza nieracjonalna skłonności do szukania łatwego i szybkiego zarobku. Zatem najpewniej popularność memecoinów wiąże się z obietnicą szybkiego bogactwa. Sukces jednak jest rzadki, a prawdopodobieństwo kłopotów, jakie ta zabawa możę przynieść, spore. W jednym z przypadków możemy właśnie obserwować ten drugi scenariusz. Mike Kanovitz i kancelaria prawna Loevy & Loevy grożą pozwem zbiorowym przeciwko katastrofalnemu memecoinowi $PSYOP. Projekt zebrał 7 milionów dolarów, ale nie rozdzielił jeszcze 90% przyznanych środków. Adwokat zasugerował, że Ben_eth może być winny oszustwa elektronicznego. Kanovitz powiedział, że jeśli Ben.eth nie zwróci pieniędzy inwestorom, Loevy & Loevy złoży pozew zbiorowy w Arizonie.

Zobacz też: USA bezmyślnie niszczy rodzimy rynek kryptograficzny. Czym to grozi? CEO Ripple ostro krytykuje

Reakcja na list

Groźby pod adresem twórców memecoina, który wywołał spór, nie zrobił na nich większego wrażenia. List natychmiast spotkał się z krytyką ze względu na jego swobodny ton, literówki i brak zgody partnera prawnego Kanovitza, Jona Loevy’ego. Groźba prawna została odrzucona przez Ben_etha, który nazwał list tak nieprofesjonalnym, że może sprawić [firmie] kłopoty z radą adwokacką. Nie jest jasne, czy proponowany pozew ma podstawę prawną. Jednak jeśli chodzi o sam $PSYOP, to ma on niewielką integralność, mimo że zebrał 7 milionów dolarów. Projekt został potępiony przez studio medialne o tej samej nazwie 19 maja. Odnotowano również, że jeden z oszustów próbował naśladować uruchomienie tokena w schemacie phishingowym. To zapewne dopiero początek sporo, a jego kolejne odsłony będziemy obserwować w kolejnych miesiącach.

Może Cię zainteresować:

Kryptowalutymeme coinymeme tokenpsyop
Komentarze (0)
Dodaj komentarz