Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.
Solana to popularny ekosystem w branży, który służy nie tylko jako najlepsze środowisko do tworzenia memecoinów. Aktualnie Solana daje dużo większe możliwości. Natomiast nie ulega wątpliwości, że silne wzrosty tokenów memowych opartych na Solanie działają na wyobraźnię. Wystarczy spojrzeć, jak po debiucie radziły sobie monety $WIF, $SMOG czy $SLOTH. Tymczasem na horyzoncie widać już debiut kolejnego memecoina opartego na Solanie – Slothanę ($SLOTH). Zwłaszcza że na etapie przedsprzedaży Slothana zebrała już ponad 10 000 000 USD!
W czym tkwi siła blockchainu Solana?
Nie ulega wątpliwości, że Solana szybko zyskuje na popularności. Środowisko coraz częściej przyciąga deweloperów specjalizujących się w dziedzinie projektów NFT i aplikacji do gier Web3. Wzrost popularności środowisku przyniósł także nowy projekt – telefon Solana Chapter 2. Pokazuje to, że Solana jest ekosystemem wybieranym również przez najbardziej kreatywnych deweloperów. Dlatego można założyć, że środowisko będzie rozwijać się jako centrum innowacji i przyciągać uwagę w najbliższych miesiącach czy latach.
Natomiast środowisko nadal jest bardzo popularne w przypadku deweloperów tworzących memecoiny. To ekosystem, który w wielu obszarach ma przewagę nad konkurencyjnymi blockchainami. Środowisko Solany jest szybkie i bezpieczne. Nie bez znaczenia są również niskie koszty transakcyjne.
Popularność blockchainu Solany pośród twórców memecoinów ukazują liczby. Otóż dziennie na Solanie tworzy się nawet przeszło 20 000 tokenów memowych, chociaż nie jest wykluczone, że za chwilę zainteresowanie będzie nieco mniejsze. To wynik możliwego wprowadzenia w blockchainie Solana cenzury w formie listy nazw zakazanych. Ma to być odpowiedź na kontrowersyjne memecoiny oparte na Solanie.
Dogwifhat ($WIF) – kolejny memecoin oparty na Solanie odnotowuje duży sukces
Ze względu na charakterystykę środowiska Solana jest chętnie wybierana przez twórców memecoinów. Naturalnie wiele projektów nie odnosi sukcesu. Natomiast duża liczba tokenów memowych, które przebijają się do szerszej społeczności, jest oparta właśnie na Solanie. Doskonałym tego przykładem jest Dogwifhat ($WIF), który w chwili pisania artykułu jest wyceniony na blisko 4 USD.
Dogwifhat to uniwersalny i prosty memecoin wykorzystujący szybkość i efektywność blockchainu Solana. Ikoną monety jest pies rasy Shiba Inu w charakterystycznym kapeluszu. Oczywiście przede wszystkim to memecoin oferujący rozrywkę, natomiast z potencjałem inwestycyjnym. Token budzi dużą popularność i jest wspierany przez społeczność.
Od debiutu kilka miesięcy temu moneta zyskała na wartości blisko 2300%, a tylko w ostatnim miesiącu – niemal 90%. W tym samym czasie Solana ($SOL) podrożała niespełna o 25%. Naturalnie w przypadku Solany mamy do czynienia z użytecznym altcoinem, którego wartość napędza też popularność ekosystemu. Natomiast pokazuje to, że w określonym czasie, a zwłaszcza zaraz po giełdowym debiucie, memecoiny oparte na Solanie mogą dać dużo większe zyski niż tokeny $SOL.
Slothana – „leniwy” memecoin w blockchainie Solany
Slothana to memecoin, który w ostatnich dniach jest na ustach wielu inwestorów. Token nie zadebiutował jeszcze na giełdzie, ale jest dostępny w fazie przedsprzedaży, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem odbiorców. Otóż w kilkanaście dni twórcom udało się zebrać ponad 10 000 000 USD.
Twarzą projektu jest leniwiec, a więc dosyć egzotyczne zwierze. W żaden sposób nie przeszkadza to jednak inwestorom. Natomiast duża w tym zasługa twórców i mechanizmu, jaki przyjęto w fazie przedsprzedaży. Otóż przedsprzedaż nie została podzielona na etapy. Nie ma też z góry ustalonej ceny tokenów $SLOTH.
Zakupu można dokonać poprzez tokeny $SOL. Mianowicie inwestor może wymienić monety $SOL na tokeny $SLOTH. Przelicznik jest bardzo korzystny, ponieważ za jeden token $SOL otrzymać można aż 10 000 monet $SLOTH, które zostaną dopisane do portfela inwestora po zakończeniu fazy przedsprzedaży.
Trzy powody, dla których warto zainwestować w Slothanę
Zachodzi duże prawdopodobieństwo, że po giełdowym debiucie token Slothana mocno zyska na wartości. Jest kilka czynników, które mogą na to wskazywać. Niewątpliwie korzyścią jest środowisko Solany charakteryzujące się niskimi opłatami transakcyjnymi. Co więcej, za projektem stoją twórcy monety memowej Smog – także opartej na Solanie, która po debiucie znacząco urosła. Aktualnie jest to wynik ponad 230% wyższy od momentu debiutu na giełdzie.
Wskazać trzeba także na przedsprzedaż. Jak zauważyliśmy, zrezygnowano z etapów przedsprzedaży. Dlatego dla inwestora nie ma znaczenia moment wejścia w inwestycję. Niezależnie od fazy przedsprzedaży i tak za jeden token $SOL można otrzymać 10 000 monet $SLOTH.
Kolejnym powodem, który może sprzyjać silnym wzrostom po debiucie na giełdzie, jest zbliżający się halving Bitcoina. Naturalnie dotyczy on najpopularniejszej kryptowaluty na rynku, natomiast po halvingu ilość BTC tworzonych dziennie zmniejszy się o połowę – z 900 do 450 monet. Ograniczona podaż może sprzyjać skierowaniu środków w kierunku altcoinów, a wśród nich memecoinów. Jednocześnie moneta ma zadebiutować 20 kwietnia, a więc w ważny dzień dla kategorii memecoinów – dzień Dogecoina.
Czy warto i jak zainwestować w Slothanę?
Duże zainteresowanie Slothaną w fazie przedsprzedaży pozwala sądzić, że token może powtórzyć sukces monety Dogwifhat i innych memecoinów stworzonych w ekosystemie Solany. Natomiast duże znaczenie ma etap zakupu. Naturalnie najbezpieczniej w tokeny zainwestować w fazie przedsprzedaży. Ryzyko inwestycji jest wówczas najmniejsze, a potencjał do wzrostu – najwyższy.
Jeżeli założymy, że aktualna cena $SOL to około 180 USD, jeden token $SLOTH kosztuje około 0,018 USD (1 $SOL = 10 000 $SLOTH). Proces zakupu jest bardzo prosty. Wystarczy portfel kompatybilny z siecią Solana (np. Phantom Wallet, Solflare, Trust, Coinbase Wallet). Następnym krokiem jest wysłanie tokenów $SOL na adres EnSawje2vQSQKtGbPYdXEuYKm2sHgeLKJTqCmrDErKEA.
Oczywiście należy pamiętać, że sukces memecoinów zależy w dużej mierze od siły społeczności. W tym przypadku zainteresowanie jest duże, a po debiucie szum wokół monety nadal powinien mieć miejsce. Dlatego widać tutaj potencjał inwestycyjny, natomiast należy zachować rozsądek i nie inwestować wszystkich nadwyżek w tokeny $SLOTH. Portfel kryptowalutowy zawsze musi być zdywersyfikowany.
Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.
Może Cię zainteresować: