Memecoiny 2.0 – gdy internetowe żarty zyskują realną wartość

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Kolejna generacja memecoinów na nowo definiuje punkt przecięcia użyteczności i estetyki w świecie cyfrowych aktywów. W tym sektorze już od jakiegoś czasu rozpychają się takie tokeny jak Popcat (SOL) czy BlockDAG, które zyskały popularność za sprawą nowinek technologicznych i potencjału rynkowego. Do tego trio niedawno dołączył Flockerz, nowy projekt, który dzięki innowacyjnej mechanice Vote-to-Earn chce przesunąć dalej granice zdecentralizowanego rynku finansowego. 

Każdy z wymienionych memecoinów ma coś innego do zaoferowania, i każdy w oryginalny sposób włącza do memicznej estetyki komponent użytkowy, w ten sposób wyznaczając trendy dla całego segmentu na rok 2025. 

Flockerz: token z demokratycznym zacięciem

Pierwszy w historii kryptowalut token Vote-to-Earn (V2E) od września zgarnął około 9 milionów dolarów, a wszystko po to, by otworzyć wrota do dalszej decentralizacji przestrzeni memecoinowej. Ten projekt aktywnie angażuje posiadaczy tokenów w procesy decyzyjne.

Mechanizm V2E brzmi jak dobre postanowienie noworoczne dla sektora memecoinów. Odwołuje się bezpośrednio do memecoinowej eksplozji, jakiej świadkami byliśmy w ubiegłym roku. Dobrą passé zakłóciłi, niestety, doniesienia o kolejnych scamach. Jak wiadomo, wszędzie znajdą się czarne owce. 

Projekt Flockerz skutecznie zapobiega scamom, ponieważ w tym przypadku decyzje dotyczące kolejnych kroków i etapów projektu podejmowane są kolektywnie, przez całą społeczność traderów.

fot. materiały partnera

Posiadacze tokenów $FLOCK mają zatem bezpośredni wpływ na dalsze losy platformy Flockerz. Poza tym każde głosowanie jest nagradzane kolejną porcją tokenów, co pozwala utrzymać aktywność i zaangażowanie społeczności.

$FLOCK jest obecnie dostępny w przedsprzedaży w cenie 0,0066351 USD. Za dwa tygodnie zaplanowano już notowanie na giełdzie, a wtedy cena może znacznie pójść w górę.

Mechanizm V2E jako antidotum na scamy

Prawda jest taka, że memecoina może stworzyć dosłownie każdy. Nie trzeba do tego zaawansowanej znajomości kodowania – zadbały o to launchpady takie jak choćby Pump.fun. Plusem jest to, że dzięki temu mamy do czynienia z niespotykanym dotąd wzrostem sektora memecoinów. Z drugiej strony otwiera to drogę dla scammerów, którzy tworzą projekty tylko po to, by nabrać niczego niepodejrzewających inwestorów.

Był już młody streamer, który podjął próbę rug pulla na 30 000 dolarów i niesławny token Hawk Tuah ($HAWK), zawieszony pod zarzutem insider tradingu. Nie trzeba chyba dodawać, że renoma znanej w pewnych kręgach Hawk Tuah Girl mocno ucierpiała na tym przedsięwzięciu. Lepiej już chyba być kojarzonym z niewybrednym, choć sprośnym żartem, niż z pospolitym oszustwem.

Takich problemów można by uniknąć, gdyby nadzór nad projektem powierzono grupie osób, które mają autentyczny interes w tym, by dany token odniósł długofalowy sukces. Tak właśnie działa Flockerz – tutaj decyduje społeczność.

fot. materiały partnera

Popcat: mem ze smykałką do marketingu

Większość z nas pamięta mem z kotem, który w 2020 roku stał się viralem. Od tamtej pory dorobil się własnej kryptowaluty, a teraz stał się graczem, z którym warto się liczyć. Może się pochwalić dziennym wolumenem obrotu w wysokości ponad 78 milionów dolarów. W tej chwili token jest wart ok. 0,805 USD. W ciągu ostatniej doby zaliczył nawet wzrost o całe 10%, osiągając kapitalizację rzędu 788 milionów dolarów.

Popcat ma za sobą spore wahania ceny w przedziale od 0,0887 USD a 2,08 USD, przy czym ostatnia wartość to absolutny rekord tej kryptowaluty. Obecna tendencja wzrostowa wskazuje jednak na spory potencjał. Gdy memecoiny zgarniają dla siebie coraz większy kawałek cyfrowego tortu, Popcat stanowi istotny dowód na to, że kultura internetuowa może iść w parze z finansami, tworząc wartość w dłuższym horyzoncie czasowym.

fot. materiały partnera

BlockDAG: rewolucja technologiczna

BlockDAG to kolejna nowość, która ma szansę zmienić nasze myślenie o sektorze memecoinów. Ten projekt to połączenie blockchaina z technologią DAG. 

Technologia DAG (Directed Acyclic Graph) to innowacyjna struktura danych wykorzystywana w systemach rozproszonych, stanowiąca alternatywę dla tradycyjnego blockchainu. Takie hybrydowe podejście oferuje zwiększoną skalowalność i prędkość transakcji, co z kolei pozycjonuje BlockDAG jako solidne rozwiązanie dla sieci o sporym ruchu. 

W przeciwieństwie do tradycyjnych sieci blockchain, jak na przykład Solana, schemat BlockDAG umożliwia większą wydajność, co może skusić developerów szukających skalowalności bez kompromisów. Przedsprzedaż natywnego tokena platformy okazala się sukcesem, a inwestorzy, którzy dołączyli na wczesnym etapie, mogą cieszyć się wysoką stopą zwrotu. Opróz innowacyjnej technologii BlockDAG wprowadza też program Refer & Earn USDT, w którym nagradza społeczność za polecenia. 

fot. materiały partnera

Memecoiny: rozgrywka innowacyjnych rozwiązań

Opisany mechanizm V2E może być brakującym ogniwem na drodze do zapewnienia zrównoważonego rozwoju sektora memecoinów. Zdecentralizowane zarządzanie projektem jest istotne nie tylko z punktu widzenia udaremnienia ewentualnych scamów, ale też z perspektywy wpisania memicznych tokenów w system wartości, jaki chcielibyśmy widzieć w świecie kryptowalut.

Flockerz wyrasta na pioniera nowego ruchu, a swoim demokratycznym podejściem z pewnością zaskarbi sobie szacunek inwestorów.

Już teraz widać, że obserwatorzy rynku poznali się na jego wartości. Token pojawił się na liście Upcoming Tokens, na której portal Best Wallet zamieszcza najlepiej rokujące jego zdaniem projekty kryptowalutowe. Jak do tej pory prognozy Best Wallet sprawdzały się, jeśli chodzi o typowanie tokenów z szansą na sukces. Jednym z tych typów był chociażby Pepe Unchained ($PEPU), który zaczynał przedsprzedaż z ceną 0,008 USD, a następnie osiągnął wartość 0,068576 USD. Imponujące przebicie 757,2% najbardziej docenili traderzy, którzy zainwestowali w token na wczesnym etapie, zgodnie z sugestią Best Wallet.

Flockerz może zatem optymistycznie patrzeć w przyszłość. Sentyment rynku mu sprzyja, co nie oznacza, że wkrótce nie wyrośnie mu konkurencja.

Flockerz
Komentarze (0)
Dodaj komentarz