Memecoin zarobił na śmierci. Skoczył o 31000% i… zjechał na dno

Charlie Munger, były wiceprezes Berkshire Hathaway, zmarł w wieku 99 lat, pozostawiając po sobie spuściznę jako znany krytyk krypto. Przed swoją śmiercią, Munger bez ogródek określał kryptowaluty jako „bezwartościowe”, „złe” i „masowo głupie”. Jego ostre opinie w tej materii były dobrze znane w świecie finansów.

Gwałtowny upadek kryptowaluty MUNGER

W ciągu kilku minut po ogłoszeniu jego śmierci, powstał memecoin MUNGER, oparty na Ethereum, który w mgnieniu oka wzrósł o 31,000%, zanim dramatycznie spadł o 97.6% do wartości $0.00000002856.

Munger, długoletni partner Warrena Buffetta i ikona świata finansów, był znany ze swojego konserwatywnego podejścia do inwestycji i sceptycznego stosunku do nowych trendów rynkowych, w tym kryptowalut. Jego krytyka cyfrowych walut była częścią szerszej filozofii inwestycyjnej, która preferowała tradycyjne, stabilne aktywa i ostrzegała przed spekulacyjnymi bańkami.

MUNGER dołącza do listy spekulacyjnych memecoinów, które często doświadczają ekstremalnych wahań wartości. Tego typu waluty często wykorzystują aktualne wydarzenia lub popularne motywy kulturowe do szybkiego wzrostu wartości. Niestety dla inwestujących, równie szybko tracą na wartości w krótkim czasie.

Zobacz także: Haker zwróci 46 milionów dolarów. W zamian chce… przejąć całą platformę krypto

Memecoiny: ryzykowna spekulacja

W przypadku MUNGER’a, jego wartość zniknęła niemal całkowicie w mniej niż 48 godzin po wzroście. Takie zachowanie rynku stanowi przykład ryzyka związanego z inwestowaniem w memecoiny. Te często nie przedstawiają rzeczywistej wartości ani stabilnych fundamentów rynkowych.

Po śmierci Mungera, społeczność kryptowalutowa zastanawia się nad przyszłością memecoinów. Podobne wzorce były obserwowane w przypadku innych tokenów. Przykładowo takich jak CZ, powstały po rezygnacji Changpenga Zhao z funkcji CEO Binance, który również doświadczył gwałtownych wahań wartości.

Można się zastanowić, czy nowe memecoiny powstałe wokół znanych postaci, takich jak 100-letni dyplomata Kissinger, również pójdą w ich ślady. Dynamika tego segmentu rynku krypto pokazuje, jak bardzo jest on nieprzewidywalny i spekulacyjny. Inwestorzy powinni zachować ostrożność przed wpływem emocji na decyzje inwestycyjne.

Może Cię również zainteresować:

charlie mungerKryptowalutymemecoinMunger
Komentarze (0)
Dodaj komentarz