Ostatecznie listopad zakończył się dla większości kryptowalut na zielono. Jednak końcówka miesiąca przyniosła dla części projektów stagnację lub nawet delikatne wyhamowanie rajdu. Bitcoin, choć miał 100 tys. na wyciągnięcie ręki, ma problem, by ponownie zbliżyć się do tego poziomi. Swoje kłopoty mają też Solana, czy ADA. Ostudzenie rynku omija XRP, które w miniony weekend przebiło dwa dolary i coraz śmielej spogląda w kierunku trzech dolarów. Jednak to nie jedyny token, który opiera się rynkowym zawirowaniom. Imponująco wyglądają również wyniki Hedera (HBAR).
Hedera (HBAR) nie zwalnia zawrotnego tempa
Rynek skupia się głównie na największych monetach z TOP 10 pod względem kapitalizacji. Jednak za plecami największych kryptowalut jest kilka projektów, które pną się wyżej w rankingach i coraz śmielej zbliżają się do czołówki. Wśród nich niewątpliwie wyróżnia się Hedera. HBAR rósł już na początku listopada, ale co chwilę wrzuca wyższy bieg i zdaje się być odporny na wyhamowanie dynamiki szerszego rynku.
W momencie pisania tekstu Hedera jest wyceniania na 0,31 dolara, a w ciągu ostatnich 24 godz. zyskała 2,27%. W ostatnich siedmiu dniach sporo kryptowalut złapało większą lub mniejszą zadyszkę. Tymczasem HBAR wzrosła w tym czasie aż o 136,39%. To wynik więcej, niż imponujący. Jednak jeśli spojrzymy na wyniki za ostatni miesiąc, jest jeszcze lepiej. W ciągu ostatnich 30 dni kryptowaluta zwiększyła swoją wartość aż o 607,02%.
O tokenie zaczęło robić się głośniej, gdy nieoczekiwanie Canary Capital, złożyła wniosek o fundusz spotowy HBAR ETF. Ponadto w połowie listopada pojawił się plotki o tym, że członek zarządu Hedera może zostać nowym przewodniczącym SEC. Dziś wiadomo już, że to stanowisko prawdopodobnie obejmie Paul Atkins. Mimo to token nie traci dynamiki i pnie się coraz wyżej. Na liście największych kryptowalut pod względem całkowitej kapitalizacji rynkowej Hedera zajmuje obecnie 17 miejsce. Jeszcze 13 listopada altcoin był na 47 miejscu.
Sztuczna inteligencja wskazuje przyszłość HBAR
Ci, którzy już odkryli HBAR i bacznie przyglądają się rozwojowi projektu, zastanawiają się, jaka będzie jego przyszłość. Analitycy zapytali o tę kwestię ChatGPT-4o. Chatbot od Open AI wskazał kilka potencjalnych szans i zagrożeń dla tokena.
Wśród zalet Hedera AI wskazała unikalny mechanizm konsensusu i skalowalność firmy Hedera, które napędzają przyjęcie rozwiązania przez przedsiębiorstwa, a także liczne partnerstwa i współpracę firmy. Ponadto ChatGPT-4o wskazał, że potencjalnym katalizatorem może być wspomniany fundusz spotowy HBAR ETF.
Jako możliwe zagrożenia dla Hedera chatbot wskazał niepewność regulacyjną, obawey związane ze spadkiem podaży oraz liczby nowych użytkowników. Te elementy mogą wywołać presję sprzedażową, która może spowodować załamanie ceny.
Według ChatGPT-4o, jeśli w końcówce roku będą dominować pozytywne czynniki, to 2024 rok token zakończy z ceną na poziomie 0,35 dolara. Natomiast, jeśli pojawią się problemy, to możliwy jest spadek nawet do 0,15 dolara.