Aktualnie rynek nie obserwuje spektakularnych wystrzałów kryptowalut. Większość posiadaczy cyfrowych walut z niecierpliwością wyczekuje nadejścia skutków czwartego halvingu Bitcoina. W przeszłości wydarzenie to okazywało się katalizatorem dla wzrostów. Dlatego rynek pomimo wyhamowania pozostaje optymistyczny. Mimo to obecna sytuacja jest w pewnym sensie sprzyjająca dla części projektów. Zainteresowanie rynkiem nie maleje, a to wpływa pozytywnie na kapitalizację niektórych tokenów. Dwie kryptowaluty już w maju mogą osiągnąć nowe rekordy.
Kryptowaluty, które w maju mogą osiągnąć rekord pod względem kapitalizacji
Rynek kryptowalut nieco się ostudził, ale jeśli przyjrzeć się bliżej niektórym wskaźnikom, to nie jest to do końca prawdą. Utrzymujący się byczy nastrój na rynku jest szczególnie korzystny dla kilku kryptowalut znajdujących się na granicy osiągnięcia znaczących kamieni milowych pod względem kapitalizacji rynkowej.
Analitycy portalu Finbold wskazali dwie kryptowaluty, które są blisko osiągnięcia kapitalizacji na poziomie 100 miliardów dolarów. Jednym z nich jest BNB. W ocenie ekspertów natywny token Binance wykazuje duży potencjał osiągnięcia, a być może nawet przekroczenia kapitalizacji rynkowej wynoszącej 100 miliardów dolarów. Potencjał ten wynika ze strategicznych ekspansji i innowacji w ekosystemie Binance.
Ponadto w ramach 27. kwartalnego spalania tokenów usunięto z obiegu około 1,944 miliona BNB o wartości około 1,17 miliarda dolarów. To strategiczne działanie ma na celu zmniejszenie całkowitej podaży BNB do 100 milionów tokenów. Ma to doprowadzić do zwiększenia jego niedoboru i wartości.
Ekosystem BNB Chain stale integruje się z nowymi zdecentralizowanymi aplikacjami (dApps). Aplikacje te obejmują różne sektory, w tym gry, finanse i handel. W ten sposób firma chce poprawić wygodę użytkownika i zwiększyć zaangażowanie na platformie.
Kapitalizacja rynkowa BNB wynosi, w momencie pisania tekstu, około 88 miliardów dolarów. Zatem BNB potrzebuje jedynie około 12% wzrostu, aby przekroczyć próg 100 miliardów dolarów. Cel ten wydaje się możliwy do osiągnięcia, biorąc pod uwagę dynamikę rynku oraz wzrost wartości tokena w ostatnich miesiącach.
Drugi kandydat do nowego rekordu pod względem kapitalizacji rynkowej
Drugim typem analityków do osiągnięcia kamienia milowego w postaci kapitalizacji rynkowej na poziomie 100 miliardów dolarów jest Solana. Obecnie piąta co do wielkości kryptowaluta cieszy się dużym zainteresowaniem i zaufaniem inwestorów.
Eksperci jako mocną stronę wskazali fakt, że ekosystem Solana wykazuje znaczną aktywność, zwłaszcza w przypadku monet memowych opartych na SOL, takich jak token WIF i BONK, które w ostatnim czasie odnotowały znaczny wzrost wolumenu obrotu i cen. Zmiany te nie tylko wskazują na rosnące zainteresowanie inwestorów, ale także pozytywnie wpływają na wartość rynkową Solany. Pomimo przerw w sieci Solana utrzymuje silną obecność na rynku i notuje transakcje powyżej niezbędnych poziomów wsparcia.
Analitycy oceniają, że ekosystem Solany charakteryzuje się znacznym wzrostem wolumenu handlu zdecentralizowaną giełdą (DEX) oraz nowymi projektami, które zwiększają jego użyteczność. Ciągła poprawa stabilności i skalowalności sieci ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zaufania inwestorów i wspierania wzrostu kapitalizacji rynkowej.
W momencie pisania tekstu kapitalizacja Solany wynosi niespełna 61 miliardów dolarów. W ujęciu tygodniowym kapitalizacja tokena spadła o ponad 11%. To pokazuje jak zmienny i dynamiczny jest rynek. Widać również, że osiągnięcie tego kamienia milowego wcale nie musi być takie oczywiste. Kluczowe w tym wypadku mogą być również ruchy cenowe Solany, a te według niektórych prognoz mogą pójść w kierunku nawet 100 dolarów za monetę.