Krypto przestępca schwytany na lotnisku. Spróbują odzyskać jego 1,3 miliarda

Su Zhu, współzałożyciel upadłej krypto firmy Three Arrows Capital (3AC), został zatrzymany na lotnisku w Singapurze. Jak podaje firma Teneo, odpowiedzialna za likwidację 3AC, Zhu próbował uciec z kraju, ignorując wydany przeciwko niemu nakaz sądowy.

Nieudana próba ucieczki

Złapano go na lotnisku Changi. Akcja odbyła się na podstawie specjalnego nakazu. Teneo zwróciło się o niego do sądu 25 września, po tym jak Zhu postanowił nie stosować się do wcześniejszego orzeczenia. Zezwalało ono na natychmiastowe zatrzymanie obu założycieli 3AC, czyli wspomnianego Zhu i Kyle’a Daviesa. Za niestawienie się w odpowiedzi na wcześniejsze wezwanie obaj mieli zostać osadzeni w więzieniu na cztery miesiące.

Tyle właśnie spędzi za kratkami. W tym czasie likwidatorzy 3AC planują nawiązać z nim dialog. Mają nadzieję odzyskać chociaż część majątku firmy szacowanego na 1,3 miliarda dolarów.

Zaledwie trzy dni temu Zhu opublikował post na platformie X (dawniej Twitter). W tym miesiącu, oprócz wyroku więzienia, Su Zhu i Kyle Davies otrzymali też zakaz działalności na rynkach finansowych przez dziewięć lat od Monetary Authority of Singapore.

Zobacz również: Ekspert grzmi: Buffett? Niech najpierw zrozumie Bitcoin, a potem go krytykuje

Drugi ze współwłaścicieli krypto przekrętu wciąż nieuchwytny

Co do Daviesa, sytuacja jest bardziej skomplikowana. Uniknął on władz Singapuru i do tej pory nie został odnaleziony. Choć regularnie publikuje na X, twierdzi, że to nie on osobiście zarządza swoim kontem.

Jego opis na X głosi: „Tym kontem zarządza zespół Kyle’a Daviesa. On sam nie korzysta z mediów społecznościowych”. Współzałożyciel 3AC nie odpowiedział także na wezwanie sądowe, co dodatkowo komplikuje sytuację.

Obaj założyciele firmy znaleźli się w centrum skandalu finansowego, który wstrząsnął rynkiem kryptowalut. Świat finansów czeka teraz na dalszy rozwój wypadków i odpowiedź na kluczowe pytanie – gdzie obecnie przebywa Davies.

Fundusz hedgingowy upadł w 2022 r., a wzajemne powiązania w branży oznaczały, że skutki jego upadku szybko wywołały nową krypto-zimę.

W maju para otrzymała również reprymendę od dubajskiego organu regulacyjnego ds. kryptowalut za prowadzenie ich nowego przedsięwzięcia, nieregulowanej giełdy OPNX.

Może Cię także zainteresować:

Kryptowalutysingapursu zhuThree Arrows CapitalWięzienie
Komentarze (0)
Dodaj komentarz