Koszmar! 9 miesięcy więzienia za zakup USDT!

Obywatel Chin został skazany przez Prokuraturę Ludową prefektury miejskiej Fuzhou okręgu Mawei pod zarzutem ukrywania przestępstwa zakupu stablecoina USDT (Tether) o wartości 94 988 juanów.

W lutym 2022 r. mężczyzna, którego lokalne media określają mianem „pan Chen”, skontaktował się ze swoim znajomym, panem Lin. To właśnie wtedy pan Chen opublikował dane swojej karty bankowej w popularnym chińskim portalu społecznościowym WeChat. Następnie pan Chen otrzymał od pana Lin siedem przelewów w juanach fiducjarnych, które wykorzystał do zakupu USDT. Następnie stablecoiny zostały odesłane z powrotem do pana Lin. W wyniku tej operacji pan Chen zarobił 147,1 juanów (równowartość 20,26 dolarów).

Chińska prokuratura: „To naruszenie prawa”

„Oszuści wykorzystują wirtualną walutę do transferu i prania skradzionych pieniędzy. Ten rodzaj prania pieniędzy online w imię zakupu wirtualnej waluty, przy świadomości, że inni używają sieci informacyjnej do popełniania przestępstw i udzielania im pomocy, stanowił naruszenie prawa” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Prokuraturą Ludowej Fuzhou Mawei.

Ostatecznie prokuratura podjęła decyzję o skazaniu pana Chena na dziewięć miesięcy więzienia. Kara ta została odroczona na okres jednego roku. Skazany otrzymał też grzywnę w wysokości 5 tys. juanów (równowartość 689 dolarów).

Zobacz też: Władze kolejnego kraju chcą nałożyć wyższe podatki na kryptowaluty!

Chiny walczą z nie tylko z USDT

Od początku roku chińskie władze toczą ostrą walkę z działalnością kryptowalutową. Na początku sierpnia Jinfeng Sun, komisarz polityczny Biura Bezpieczeństwa Sieci, powiedział, że technologie takie jak blockchain i sztuczna inteligencja były zaangażowane w szereg incydentów związanych z oszustwami i kradzieżą danych.

Wydaje się jednak, że represje mają szeroki zakres i nie są ukierunkowane na odstraszanie przestępców. W lipcu br. protokół Multichain o wartości 1,5 miliarda dolarów został zamknięty przez chińską policję po aresztowaniu jego dyrektora generalnego. Od tego czasu pomostowe aktywa użytkowników, a także fundusze przedsiębiorstw, zostały w tajemniczy sposób zamienione na monety prywatności i stablecoiny oraz pomostowo usunięte z protokołu. Nie podano wyjaśnienia, dlaczego taka sytuacja miała miejsce.

Może Cię zainteresować:

BlockchainChinyKryptowalutyUSDT
Komentarze (0)
Dodaj komentarz