Kiełkuje nowe krypto mocarstwo? Kuszą twórcę Ethereum do przeprowadzki

Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, otrzymał „Złotą Kartę Pracy” w Tajwanie, co podkreśla starania kraju w zakresie promowania sektora kryptowalut. Program ten ma na celu przyciągnięcie zagranicznych talentów i umożliwi Buterinowi mieszkanie i pracę w Tajwanie przez trzy lata bez żadnych ograniczeń.

Tajwan przyciąga twórcę Ethereum

Buterin, niejednokrotnie odwiedzając Tajwan, stał się gorącym orędownikiem miejscowej branży blockchain. W ubiegłym roku pojawił się nawet w popularnym podcaście „Innovative Minds” z udziałem tajwańskiego Ministra Rozwoju Cyfrowego, Audrey Tang. Podczas rozmowy para dyskutowała na temat technologii blockchain oraz jej roli w globalnej polityce i gospodarce. Wspomniano również o technologiach identyfikacyjnych, takich jak Worldcoin.

Poza pozyskiwaniem liderów kryptowalut takich jak Buterin, założocie rząd Tajwanu dąży do wsparcia rozwijającej się branży poprzez regulacje prawne. W marcu zapowiedziano ramy regulacyjne, które uczynią Komisję Nadzoru Finansowego (FSC) odpowiedzialną za sektor kryptowalut w kraju.

W dokumencie, do którego dotarł tajwański serwis informacyjny ABMedia, FSC przedstawiła 13 zasad, które będą kierować jego podejściem do regulacji kryptowalut.

Zobacz również: Shibarium rozczarowało, ale wieloryby Shiba Inu nie śpią. 15 bilionów poszło w ruch!

Wzorem jest Hongkong

Według informacji przekazanych przez media, nowe wytyczne zakładają obowiązek rejestracji giełd kryptowalut w FSC oraz przestrzeganie przepisów przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Wśród propozycji znajdują się również środki ochrony konsumenta. Przykładowo zalecenia dotyczące określonych proporcji portfeli gorących i zimnych dla depozytów klientów na giełdach kryptowalut oraz ubezpieczenia przeciwko stratom użytkowników.

FSC patrzy na Hongkong jako wzór do naśladowania w zakresie regulacji kryptowalut. Szczególną uwagę zwracają na tamtejsze licencje dla dostawców usług związanych z wirtualnymi aktywami (VASP).

W dokumencie znalazły się także inne pomysły. Wśród nich jest chociażby zakaz wprowadzania stablecoinów powiązanych z tajwańskim dolarem.

Podkreślając dążenie do samoregulacji, FSC wyraziła zainteresowanie tworzeniem nowych stowarzyszeń branżowych. W odpowiedzi na to, tajwańskie Ministerstwo Spraw Gospodarczych przygotowało poprawkę do istniejącej ustawy dotyczącej takich stowarzyszeń. Stworzyli nawet specyficzne kategorie dla usług związanych z aktywami cyfrowymi.

Może Cię zainteresować:

BlockchainETHEthereumKryptowalutyTajwan
Komentarze (0)
Dodaj komentarz