Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.
Sytuacja na giełdzie na przestrzeni ostatnich miesięcy jest dynamiczna i regularnie zalicza gwałtowne wzrosty oraz spadki. Łatwo ulec emocjom i ulokować swoje środki nie tam, gdzie trzeba. Projekty takie jak BlastUP, Polkadot i Sealana mają szanse na zwiększenie swojej wartości w ciągu najbliższych kilku miesięcy, jednak zawsze polecamy racjonalne, przemyślane działania.
BlastUP zaskoczy?
Eksperci przewidują, że na horyzoncie BlastUP może jawić się spory sukces i prześcignięcie innych obiecujących monet, Cardano i Ripple. Uzbierana w przedsprzedaży kwota w zaskakującym tempie przekroczyła 6 milionów USD, a wkrótce dobiegnie końca 6 z 10 etapów sprzedaży przed premierą.
Projekt wzbudził spore zainteresowanie, w związku z czym wśród znawców pojawia się pytanie, czy jest to tylko mocny start, a może początek wzrostu nowego tokenu, oraz czy po zakończeniu fazy przedsprzedaży inwestorzy mogą spodziewać się równie wysokich wzrostów wartości cenowej monety.
Interoperacyjna Polkadot (DOT)
W ostatnich tygodniach obserwujemy gwałtowne zmiany na giełdzie Polkadot, w tym spadki. Wielu ekspertów widzi w tym jednak potencjał do wzrostu dla DOT dzięki wzrostowi popularności DeFI oraz interoperacyjności tokenu.
Jeszcze dziś cena monety przekroczyła 7$ i szacuje się, że osiągnięcie nawet 15$ mimo niedawnych spadków jest wciąż realne. Przyglądając się aktualnej dynamice, inwestującym zalecane są jednak ostrożne działania.
Aktualnie wolumen tokenu wynosi 206,412,881 USD.
Sealana płynąca na fali Solany
Sealana jest jednym z najnowszych projektów na multichainie konkurentów Bitcoina: Solany i Ethereum. Projekt dostępny jest aktualnie w fazie przedsprzedaży, a foka, która zajada się chipsami przez komputerem, przyciągnęła uwagę wielu górników, nie tylko tych zaznajomionych z South Park, skąd wywodzi się twarz monety. Obecna podwyżka wyniosła 1,254,364.53$, a 1 $SEAL przekłada się na 0.022$.
Solana zasłynęła z wysokiej wydajności i zdolności obsługi dużej liczby transakcji na sekundę, jednak w ostatnim czasie stała się przede wszystkim prawdziwą królową memecoinów. Sukces wydawanych przez nią monet memowych (dogwifhat, catwifhat, BONK, etc.) sprawia, że prognozy dla Sealany są łaskawe.
Inwestowanie i efekt potwierdzenia w praktyce
Jednym z najczęściej popełnianych błędów inwestorów jest uleganie efektowi potwierdzenia. Ten sprawia, że rozumiemy informacje tak, aby zgadzały się z tezą, która chcemy, aby została potwierdzona. W skrócie: słyszymy (i widzimy) to, w co chcemy wierzyć.
Jeśli rozważasz zainwestowanie w głośną monetę, być może zaczynasz kierować się informacjami, które przede wszystkim potwierdzają to, co chciałbyś, żeby było prawdą: jej wartość urośnie, przekładając się na duży zysk finansowy. Takie myślenie może jednak być prostą drogą do wysokich strat.
Czy emocje da się faktycznie wyłączyć?
Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Emocje zawsze będą nam towarzyszyć, sprawiając, że w momencie, gdy wartość monety spada, stresujesz się, a ekscytacja rośnie w miarę wzrostu słupków na wykresie giełdowym tokenu, w który zainwestowałeś.
Notowania giełdowe są dynamiczne, dlatego trudno nam poskromić uczucia. Niemniej jednak to nie one powinny decydować o wyborach inwestycyjnych. Wspierając projekty, takie jak Sealana, zapoznaj się z prognozami długoterminowymi i postaraj się na chłodno oszacować ryzyko. Zawsze weryfikuj dane z pewnych źródeł: notowań giełdowych i predykcji ekspertów. Nowe projekty pomogą w dywersyfikacji portfela, jednak im ostrożniej szacujesz ryzyko, tym lepiej.
Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.