Inwestorzy czekali na CPI – Bitcoin też

Inwestorzy czekali na publikacje CPI a Bitcoin z nimi

Dzisiaj 14 lutego o 14:30 BLS opublikował dane o CPI w USA za ostatni miesiąc.

Prognozy ekonomistów ankietowanych przez Wall Street Journal przewidywały, że dzisiejszy raport CPI ujawni, że inflacja wzrosła w styczniu o 0,4% w ujęciu miesięcznym. Istnieją poważne wątpliwości, czy inflacja osiągnęła szczyt a raczej zanosi się na to, że pozostaje znacznie bardziej trwała niż obecna narracja Rezerwy Federalnej.

Ogłoszone dane CPI

lnflacja CPI w USA w styczniu wyniosła 6,4% wobec prognozowanej 6,2% i 6,5% za grudzień. Odczyt inflacji bazowej (bez cen żywności i energii) wskazał na poziom 5,6% wobec prognozowanej 5,5% i 5,7% w grudniu 2022 .

PPI w czwartek

W czwartek rząd opublikuje PPI (Indeks cen producentów). Połączenie obu raportów z pewnością zostanie wykorzystane przez Rezerwę Federalną, która rozważa kolejne kroki na kolejnym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) w dniach 15-16 marca.

Aktywa ryzykowne w tym rynek krypto przede wszystkim w ostatnich kilku dniach znajdowały się w korekcie, ponieważ oczekiwania na dalsze zacieśnianie przez Rezerwę Federalną, w tym podwyżki stóp procentowych, zwiększyły rentowność papierów skarbowych i wspierały dolara amerykańskiego. Niedawno Rezerwa Federalna zasugerowała, że ich docelowa stopa procentowa podana w grudniu na poziomie 5,1% może wymagać podniesienia nawet do 6%.

W zeszłym tygodniu przewodniczący Powell wyraził zaniepokojenie możliwością rozwoju inflacji w oparciu o niezwykle solidny styczniowy raport o zatrudnieniu. Wyższe zatrudnienie może łatwo doprowadzić do tego, że pracodawcy będą płacić więcej i może to zwiększyć poziom inflacji.

Podwyższony jastrzębi ton odzwierciedlający oczekiwane działania Rezerwy Federalnej wywarł presję na ceny kryptowalut oraz jednocześnie wsparł rentowności obligacji skarbowych i dolara. Dzisiajeszy raport pokaże, czy ta tendencja się utrzyma. Jeśli tak się stanie, możemy spodziewać się dalszego spadku cen bądź ruchu bocznego w najlepszym przypadku.

Przeczytaj także : MetaMask ostrzega o oszustwie – haker wysyła nieautoryzowane wiadomości e-mail

Bitcoin musi się zamknąć powyżej 21 500 USD

Chociaż nikt nie lubi widoku spadających cen, analitycy z Eight Global stwierdzili, że „korekta na BTC się po prostu należała” i podkreślili, że ta akurat „zbiegła się z kolejnym ograniczeniem regulacyjnym w przestrzeni kryptograficznej w zeszłym tygodniu”.

Zagłębiając się w dane, wykres Bitcoin pokazuje, że „po dwóch nieudanych próbach ustanowienia wsparcia na poziomie 23 500 USD i dziennej 8EMA [wykładniczej średniej kroczącej], wsparcie spadło, a cena powróciła do regionu 20 800–21 700 USD” – powiedział Eight Global.

Szczyt obecnego zakresu znajduje się na poziomie zniesienia fib 0,382 i jest zsynchronizowany z dziennym 34EMA, „który jak dotąd utrzymuje wsparcie”.

„Dopóki dzienne zamknięcie świec pozostaje powyżej 21 500 USD (co jest obszarem żywego zainteresowania dla inwestorów kontraktów terminowych i depozytów zabezpieczających), pozycje długie mogą być faworyzowane” – stwierdzili analitycy.

„Możemy zobaczyć kilka knotów, aby złapać płynność na południu, ale dopóki 21 500 USD nie zamieni się w opór, prawdopodobny jest przynajmniej niedźwiedzi retest obszaru 22 500 USD, co dałoby szansę na zabezpieczenie wszelkich pozycji długich na obecnych poziomach ze zleceniem stop-loss na progu rentowności”.

Prawdopodobieństwo, że BTC utrzyma się powyżej 21 500 USD, pozostaje jednak wątpliwe, jak podkreślił analityk rynku kryptograficznego Rekt Captial w następującym tweecie, co sugeruje, że BTC jest ustawiony na kontynuację spadków.

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut spada poniżej 1 biliona dolarów

Zdecydowana większość rynku altcoinów była w poniedziałek na minusie, tylko garstka walut cyfrowych odnotowała niewielkie zyski, podczas gdy wiele projektów odnotowało dwucyfrowe spadki, a całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła poniżej 1 biliona dolarów.

Największym wygranymi wczoraj był BinaryX (BNX), który wzrósł o 11,55% do poziomu 169,70 USD, a następnie 10% w przypadku Maker (MKR) i 9,1% w przypadku Curve DAO Token (CRV).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi obecnie 997 miliardów dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 41,8%.

Może Cię zainteresuje :

BitcoinCPI
Komentarze (0)
Dodaj komentarz