Handel NFT za pomocą tv ? LG zapowiada rewolucję

Handel NFT za pomocą tv ? LG zapowiada rewolucję

LG Global – południowokoreański gigant technologii, staje się firmą, która integruje technologię blockchain z produkowanym przez siebie sprzętem. Firma właśnie złożyła rewolucyjny wniosek patentowy w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO).

Handel NFT w tv

LG chce wprowadzić na rynek telewizor, który będzie łączyć się z serwerem rynku NFT w celu umożliwieniu użytkownikom wysyłanie, odbieranie i wyświetlanie dzieł sztuki oraz dokonywanie zakupów za pośrednictwem portfela kryptowalut z którym będzie zintegrowany.

Zgłoszony wniosek patentowy sugeruje, że LG przewiduje poważne zapotrzebowanie konsumentów na NFT i widzi uzasadnienie biznesowe dla swoich działań.

LG po raz pierwszy zaczęło integrację NFT ze swoimi telewizorami we wrześniu ubiegłego roku. Udostępniło wtedy platformę handlową „LG Art Lab”. Umożliwiła ona użytkownikom handel cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi za pośrednictwem amerykańskich telewizorów LG z systemem operacyjnym WebOS 5.0. Rynek jest dostępny tylko za pośrednictwem telewizorów LG.

LG rozwija technologię blockchain od lat

Plany dotyczące LG Art Lab były prawdopodobnie opracowywane od lat. Już od 2020 roku LG jest operatorem węzła sieci Hedera, w której znajduje się LG Art Labs.

W styczniu 2023 producent elektroniki wprowadził portfel Blade Wallet, który może współpracować z LG Art Labs umożliwiając handel NFT.

Przeczytaj także: Syndyk słynnej giełdy QuadrigaCX zaczyna rozliczać się z wierzycielami

Samsung nie chce zostać w tyle

LG nie jest osamotnione w swoich wysiłkach na rzecz integracji NFT z telewizją. Jego rywal Samsung również włączył tę technologię do swoich urządzeń za pośrednictwem platformy Samsung NFT. Jest ona dostępna dzięki partnerstwu z Nifty Gateway.

NFT stały się jednym z najpopularniejszych sektorów rynku kryptowalut w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednak w ostatnich miesiącach nastąpiło znaczne ochłodzenia zainteresowania tym rynkiem razem z szerokim rynkiem cyfrowych aktywów.

NFT w sieci Bitcoin i Ethereum

Ostatni projekt Ordinals, który wprowadził NFT do sieci Bitcoin wywołał lekkie ożywienie w sektorze. Ale wzrost kosztów transakcji przypomniał inwestorom o niebezpieczeństwach, które towarzyszą aktywnym rynkom NFT.

Ethereum odnotowało ostatnio również wzrost kosztów transakcji. Częściowo z powodu popytu na projekt NFT Milady, w którym cena minimalna jego kolekcji wzrosła w środę po tym, jak dyrektor generalny Twittera, Elon Musk, napisał na Twitterze mema utworzonego przy użyciu obrazów z kolekcji Milady NFT.

Dane dostarczone przez Dune Analytics pokazują, że w 2023 roku odnotowano odrodzenie wolumenu transakcji na rynkach NFT. Jednak w porównaniu z 2022 rokiem, aktywność handlowa NFT pozostaje znacznie poniżej szczytów obserwowanych podczas hossy w 2021 roku.

NFT ma wiele zastosowań

Zainteresowanie różnymi aspektami rynku NFT pozostaje wysokie. Istnieje wiele przypadków użycia technologii NFT, które nie zostały jeszcze wdrożone w wielu branżach, od inwestowania po zarządzanie aktywami.

Jak zauważył w najnowszym numerze „Disruptive Technology Views” Sandy Kaul, Head of Digital Asset and Advisory Services we Franklin Templeton:

„Technologie Web3 prawdopodobnie zmienią charakter zarówno inwestowania, jak i handlu, powodując bezprecedensowe zatarcie granic między nimi”.

„Eksperymentalne transakcje oparte na tokenach reprezentują nowy rodzaj aktywów, który będzie wymagał aktywnej selekcji i zarządzania” – napisał Kaul.

„Będzie to wymagało nowych rodzajów modeli wyceny oraz narzędzi do budowy portfela i zarządzania nim, aby zoptymalizować wykorzystanie takich aktywów”.

Może Cię zainteresuje:

LGNFTtelewizxja
Komentarze (0)
Dodaj komentarz