CZ ujawnia kluczowe czynniki listingu tokenów na Binance

Szef Binance ujawnił kilka kluczowych czynników, na podstawie których giełda podejmuje decyzje o rozpoczęciu notowań nowych tokenów.

Podczas wywiadu, którego dyrektor generalny Binance udzielił redakcji Forbesa, padło pytanie o czynniki, którymi giełda kieruje się przy wyborze tokenów cyfrowych, które zamierza wciągnąć na swoją platformę. Changpeng Zhao odpowiedział, że najważniejszym kryterium notowania aktywów cyfrowych na giełdzie jest liczba użytkowników.

CZ dodał, że istnieje wiele innych wskaźnikó, takich jak liczba aktywnych adresów w blockchain, liczba użytkowników/ sympatyków w mediach społecznościowych, wyniki audytu kodu. Liczba użytkowników jest jednak wskaźnikiem „kluczowym”:

„Jeśli cyfrowa moneta ma dużą liczbę użytkowników, będziemy ją listować. To najważniejsza cecha. Rozważmy na przykład meme tokeny: chociaż mi osobiście z nimi nie po drodze, jeśli są używane przez dużą liczbę użytkowników, zaczynamy je obsługiwać. Wskaźnikiem jest społeczność, moja opinia nie ma tu żadnego znaczenia.”

Giełdy zarabiają na wolumenach obrotu

Zdaniem Siergieja Khitrova, założyciela platformy skoncentrowanej na listingach aktywów cyfrowych Listing.Help, główne giełdy kryptowalut, takie jak Binance, nie muszą obsługiwać drobnych tokenów, ponieważ zarabiają głównie na wolumenach obrotu, a nie na na tym, że określone coiny dołączają do notowań.

W chwili pisania tego tekstu giełda Binance obsługuje łącznie 346 aktywów. Dzienny wolumen obrotu Binance szacowany jest na 28 miliardów dolarów. Dla porównania, OKEx, druga co do wielkości giełda pod względem wolumenu obrotu, listuje 312 monet i szczyci się wolumenem obrotu wynoszącym około 7 miliardów dolarów. Amerykańska giełda Coinbase obsługuje natomiast „tylko” 123 coiny, z dziennym wolumenie obrotu około 6 miliardów dolarów.

W przeciwieństwie do giełd scentralizowanych (CEX), największymi ekosystemami na świecie pod względem liczby notowanych tokenów i kryptowalut są platformy zdecentralizowane (DEX). Platformy, takie jak PancakeSwap, nie wymagają kontaktowania się z giełdą ani proszenia nikogo o pozwolenie. W związku z tym PancakeSwap, DEX działający na Binance Smart Chain, obsługuje ponad 3200 tokenów, podczas gdy Uniswap obsługuje ich około 1800.

Może Cię zainteresować:

BinanceCZ
Komentarze (0)
Dodaj komentarz