Ethereum i Bitcoina łączy jedna rzecz. Od 2018 roku nie było takiej sytuacji

Kryptowaluta Ethereum od kilku lat nie odnotowała tak niskich wyników. Obecnie na giełdach kryptowalut znajduje się 10,66 mln ETH, co stanowi najniższy wynik od maja 2018 r. Tylko w czwartek, 4 października, z giełd zniknęło 110 000 ETH. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Bitcoina. Co to może oznaczać?

Ethereum znika z giełd. Ostatni raz taki wynik odnotowano w 2018 roku. Bitcoin w podobnej sytuacji

Ethereum (ETH) osiąga na giełdach najniższy poziom od maja 2018 r. Tylko 4 października odnotowano odpływ 110 000 ETH z giełd . Szacuje się, że ich łączna wartość to około 180 mln USD. Analitycy oceniają, że może to sugerować zmniejszoną presję na sprzedaż. W tym samym czasie Bitcoin (BTC) również notuje dawno niewidziane wyniki. Najpopularniejsza kryptowaluta na giełdach osiąga najniższy poziom od 5 lat. Najwięksi posiadacze kontrolują ponad 66% podaży w obiegu.

Jak ujawniła platforma analityczna Blockchain Santiment, ilość Etherum (ETH) znajdującego się obecnie na giełdach kryptowalut spadła do 10,66 miliona monet. Ostatni raz tak niski wynik miał miejsce w maju 2018 r. Co ciekawe, dokładnie odwrotna sytuacja ma miejsce poza scentralizowanymi platformami, gdzie w obiegu jest 115,88 mln ETH. To aktualnie najwyższy wynik w historii.

Zobacz też: Kryptowaluty zyskały orędownika na ważnym stanowisku. Historyczna chwila w amerykańskim parlamencie

Co to może oznaczać?

Po tych informacji pojawia się wiele spekulacji i opinii, co może oznaczać ta sytuacja. Szczególnie, że podobne wydarzenie odnotowano w przypadku Bitcoina. Niektórzy przypuszczają, że tzw. wieloryby były dość aktywne w ostatnich miesiącach. Gromadziły duże ilości aktywów nie bez powodu. Najnowsze dane sugerują, że tacy inwestorzy kontrolują ponad 66% podaży Bitcoina w obiegu. Największe adresy przechowują prawie 19,3 miliona monet, z 19,5 miliona, które dotychczas znalazło się w obiegu.

Analitycy sugerują, że tak zauważalny spadek podaży Ethereum może oznaczać zmniejszoną presję na sprzedaż. To wytłumaczenie zakłada więc, że gracze nie szykują się raczej do jakichś większych działań, które mają na celu wzrost ich zysków.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

BitcoinBTCETHEthereumgiełdy kryptowalutpodaż
Komentarze (0)
Dodaj komentarz