Drugi sezon Squid Game obnaża mroczną stronę kryptowalut. Uderza w influencerów i oszustwa

Drugi sezon kultowego serialu Squid Game przyniósł wiele odniesień do współczesnych trendów. Nie obyło się także bez oszustw związanych z kryptowalutami. Twórcy serialu spróbowali połączyć napięcie fabuły z rzeczywistością, jednak czy udało się to zrobić w sposób rzetelny i satysfakcjonujący dla widzów? W jakim świetle zostały przedstawione kryptowaluty?

Kryptowaluty zawitały do świata Squid Game. Niekoniecznie w dobrym świetle

Mowa o trzecim odcinku drugiego sezonu. Tam widzowie poznają gracza 333, Lee Myeong-gi, który martwi się o swoje inwestycje w kryptowaluty. Martwi się, jak poradzi sobie bez telefonu, który umożliwiał mu śledzenie rynku krypto. Okazuje się, że jest on influencerem zamieszanym w rug pull – oszustwo, w którym twórcy tokenów wycofują się z projektu, zabierając pieniądze inwestorów.

W serialu ofiary oszustwa są wściekłe i z miejsca brutalnie obchodzą się z bohaterem 333. Według ich relacji, twórcy fałszywego tokena uciekli za granicę z miliardami wonów, pozostawiając tysiące oszukanych inwestorów na lodzie. Serialowa kryptowaluta, Dalmatian (DAL), miała „polecieć na księżyc”, jednak zamiast tego stała się symbolem wtopionych pieniędzy.

Rozczarowanie fanów

Mimo ambitnych wstawek nawiązujących do rzeczywistości i trendów, drugi sezon Squid Game nie spotkał się z ciepłym odbiorem. W mediach społecznościowych, zwłaszcza na X’ie, dominują negatywne opinie. Wielu widzów uważa, że nowa seria nie dorównała poziomem pierwszej, która stała się globalnym fenomenem.

Fabuła drugiego sezonu kontynuuje historię Seonga Gi-huna (gracza 456), który wraca na wyspę, by zemścić się na organizatorach zabójczych gier. Sezon kończy się brutalnym urwaniem fabuły, a los bohatera wydaje się być mocno niepewny. To czynnik, który wyjątkowo rozzłościł fanów. Jednakże, na tle brutalnych rozgrywek, odniesienia do krypto-oszustwa DAL nadają serialowi dodatkowego smaczku. Tym bardziej, że mogą być inspirowane rzeczywistością.

Wykres pokazujący upadek tokena SQUID

Co ciekawe, w prawdziwym świecie również miało miejsce oszustwo inspirowane Squid Game. Token o nazwie Squid Game (SQUID) w ciągu kilku dni mocno zyskał na wartości, podnosząc swoją wycenę o 83000%. Jego twórcy zniknęli z zainwestowanymi środkami, kradnąc ponad trzy miliony dolarów. Historia ta idealnie wpisuje się w narrację serialu, który bezpośrednio wyśmiewa podobne schematy.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz