Do Kwon wypłacił sobie 10 000 Bitcoinów z Terry

Do Kwon wypłacił sobie 10 000 Bitcoinów z Terry — skarga SEC do sądu

Saga Terry i Do Kwona trwa nadal a społeczność dowiaduje się szokujących ustaleń amerykańskiej SEC, która prowadzi własne śledztwo przeciw południowo koreańskiemu projektowi i jego założycielom.

W skardze złożonej przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd stwierdzono, że współzałożyciel Terra, Do Kwon i Terraform Labs, wyprał Bitcoiny o wartości ponad 100 milionów dolarów z platformy po jej upadku w maju 2022 roku.

Zgodnie ze skargą złożoną przez SEC 16 lutego w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku, Kwon i Terraform przesłały ponad 10 000 Bitcoinów z platformy i Luna Foundation Guard do zimnego portfela, a następnie na szwajcarskie konto bankowe, aby zamienić je na waluty fiducjarne. Regulator finansowy uważa, że współzałożyciel Terra i jego firma mogą mieć dostęp do ponad 100 milionów dolarów w gotówce od czasu rozpoczęcia wypłat w czerwcu 2022 roku.

Oprócz zidentyfikowania zapasów 10 000 Bitcoinów, SEC stwierdziła, że Kwon i Terra podjął działania w celu sztucznego przywrócenia kursu stablcoina TerraUSD (UST), która była jedną z największych pod względem kapitalizacji rynkowej w momencie upadku platformy. Zgodnie ze skargą platforma zwróciła się do strony trzeciej o zakup „ogromnych ilości UST w celu przywrócenia kursu do 1,00 USD”, gdy w maju 2021 r. spadł poniżej 1 USD, wprowadzając inwestorów w błąd co do jego stabilności i niezawodności:

„Cena UST spadając mocno poniżej ustalonego poziomu 1,00 USD oznacza zgubę dla całego ekosystemu Terraform, biorąc pod uwagę, że UST i LUNA nie miały rezerw aktywów ani żadnego innego wsparcia”.

Przeczytaj także : Kryptowalutami można łatwo manipulować – Ronald AngSiy

SEC twierdzi również, że kilka tokenów zaangażowanych w upadek Terry to „kryptoaktywowe papiery wartościowe” podlegające jej kompetencjom regulacyjnym. Według SEC tokeny te obejmowały UST, LUNA i nową LUNę, a także tokeny MIR i mAssets opracowane w ramach Terra’s Mirror Protocol.

„Oskarżeni zabiegali o inwestorów na te aktywa kryptograficzne, reklamując ich potencjał do dużej zyskowności”, powiedziała SEC.

„Oskarżeni wielokrotnie twierdzili, że wartość aktywów kryptograficznych wzrośnie w oparciu o rozwój, utrzymanie i promocję łańcucha bloków, protokołów i całego ekosystemu Terraform przez Terraform”.

Powiązania biznesowe Terry były również celem badania regulatora finansowego, ponieważ SEC poinformowała, że Chai – południowokoreańska aplikacja płatnicza powiązana w tamtym czasie z Terra – „nie przetwarzała ani nie rozliczała transakcji na łańcuchu blokowym Terraform”. Zamiast tego Terra zgłosiła transakcje, „które już miały miejsce w prawdziwym świecie przy użyciu koreańskiego wona”, jednocześnie twierdząc publicznie, że Chai dokonał transakcji na blockchainie.

„W co najmniej pięciu przypadkach między październikiem 2021 a marcem 2022 był jeden lub więcej dni, kiedy żadne transakcje nie zostały potwierdzone na łańcuchu blokowym Terraform” – powiedziała SEC.

„Jednak nie ma dowodów na to, że aplikacja płatnicza Chai nie działała w tych okresach”.

Może Cię zainteresuje :

BitcoinDo KwonlunaTeraa
Komentarze (0)
Dodaj komentarz