Pożyczki będą zabezpieczone bitcoinami?

Pożyczki zabezpieczone bitcoinami mogą być przyszłością zdecentralizowanych finansów (DeFi). Wiele projektów DeFi opiera się obecnie na Ethereum ze względu na wbudowaną obsługę inteligentnych kontraktów i efektów sieciowych. Jednak to szybko się zmienia.

Pożyczki zabezpieczone Bitcoinami

Platformy inteligentnych kontraktów są budowane na Bitcoinie, aby stworzyć nowy ekosystem, który oferuje najwyższe bezpieczeństwo protokołów i solidną sieć pieniężną, którą może zaoferować tylko uznany zasób, taki jak Bitcoin.

Pożyczka zabezpieczona bitcoinami to rodzaj usługi, która pozwoli pozyskać gotówkę przy użyciu bitcoinów jako zabezpieczenia. Ze względu na rosnącą popularność, pożyczki BTC ułatwiają przejście do zdecentralizowanego finansowania opartego na standardzie bitcoin, w którym pośrednicy nie są już tak potrzebni, a solidne podstawy protokołu zapewniają bezpieczeństwo. Nowy system finansowy otwiera wiele możliwości dla wszystkich, bez ograniczeń.

Bitcoin czy Ethereum?

Całkowita zablokowana wartość Bitcoina (TVL) wynosiła 108 milionów dolarów w październiku 2022 roku, podczas gdy Ethereum ma 30,37 miliardów dolarów. Mimo że potencjał odblokowania DeFi na Bitcoinie jest ewidentnie ogromny, istnieją powody, by tych dwóch źródeł nie porównywać.

Jednym z nich jest decentralizacja Bitcoina, która zapobiega ingerencji centralnego organu lub funduszy venture capital w jego niesamowity niezależny rozwój. Chociaż jest to najlepsza rzecz dla Bitcoina, oznacza to również, że pieniądze na rozwój są ograniczone, co czyni go wolniejszym niż Ethereum, które jest wspierane przez duże pieniądze korporacyjne.

Co więcej, podstawowa warstwa Bitcoina doskonale nadaje się do rozliczania transakcji pieniężnych, ale inteligentne kontrakty, które są podstawowymi składnikami DeFi, muszą być budowane na wyższych warstwach, tak jak Internet jest zbudowany na podstawowej warstwie TCP/IP.

Dlaczego może się opłacać?

Uzyskanie pożyczki zabezpieczonej bitcoinami pomoże uniknąć sprzedaży bitcoinów. HODLowanie bitcoinów jest już najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, jeśli szuka się sposobu na zabezpieczenie przyszłości. Jednak jako pożyczkodawca lub pożyczkobiorca można nadać bitcoinowi dodatkowy cel za pomocą pożyczek DeFi.

Tak jak banki pożyczają pieniądze w zamian za prowizję, pożyczki DeFi pozwalają pożyczać pieniądze od innych bitcoinowych użytkowników w zamian za fiat lub stablecoiny. Aby jednak uzyskać dostęp do kredytu bankowego lub pożyczyć pieniądze trzeba wykazać się doskonałą zdolność kredytową i spełnić dodatkowe wymogi. Dzięki pożyczkom DeFi każdy może zostać pożyczkodawcą lub pożyczkobiorcą.

Jako pożyczkobiorca nie traci się swoich Bitcoinów. Używając pożyczki opartej na kryptowalutowe, zyskuje się lepsze oprocentowanie kredytu. Kupując produkty i usługi za pomocą fiat zapłaci się mniejsze podatki.

Jako pożyczkodawca można z kolei zarabiać na pożyczonych Bitcoinach.

W tradycyjnych finansach zaufanie między pożyczkobiorcami a pożyczkodawcami muszą koniecznie zapewniać instytucje finansowe, które narażają się na ogromne ryzyko, oferując swoje pieniądze klientom. Dlatego banki i instytucje muszą stosować rygorystyczne procedury weryfikacyjne, aby zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy.

Pożyczając gotówkę w zamian za bitcoiny jako zabezpieczenie, firmy nie potrzebują żadnej innej weryfikacji – będą trzymać kryptowalutę, dopóki pożyczka nie zostanie całkowicie spłacona, w ratach lub jednorazowo na koniec okresu.

Pożyczki zabezpieczone Bitcoinami to przyszłość?

Platformy pożyczkowe oferujące gotówkę w zamian za kryptowaluty mogą kształtować przyszłość finansów w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie było. Są mniej zależne od systemu bankowego i bardziej sprawiedliwe dla uczestników.

Co o tym sądzicie? Takie metody pożyczania mają szansę zdominować tradycyjny system? A może banki na to nie pozwolą? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.

BankBlockchainBTCDeFiKryptowalutyPożyczki
Komentarze (0)
Dodaj komentarz