Token MEME osiągnął nowy rekord wszech czasów w wysokości 1962 USD tuż po rozpoczęciu notowań na Poloniex.
MEME to projekt zainspirowany satyrą dewelopera ConsenSys na temat bańki yield farming. Jego wycena sięgnęła blisko 100% wzrostu w ciągu 24 godzin. To dotychczasowe ATH na poziomie 1962 USD zostało wyznaczone po listingu tokena na Poloniex. W chwili publikacji tego tekstu, MEME spadł do 1534 USD.
Introducing The Degenerator.
— Jordan Lyall 🍍 (@JordanLyall) August 15, 2020
Spin up a new #DeFi project in as little as 5 minutes! pic.twitter.com/qpiod6uqSf
Od początku września MEME zyskał ponad 900%, mimo że jego zwolennicy promują projekt hasłem „nie kupuj MEME ”. MEME jest obecnie na 254 pozycji w rankingu CoinGecko. Kapitalizacja tokena wynosi (w chwili przygotowywania niniejszej publikacji) o kapitalizacji rynkowej 33 milionów dolarów. Wolumen obrotu MEME z ostatnich 24 godzin wynosi ponad 15 mln USD.
Degenerator
Historia niezwykłego rozwoju losów projektu rozpoczęła się w chwili, gdy Jordan Lyall, szef ds. produktów DeFi w ConsenSys, stworzył mockup generatora protokołu yield farming o nazwie „The Degenerator”.
W ciągu kilku godzin po tym, jak post krążył po krypto-Twitterze, ktoś utworzył ERC-20 pod tą samą nazwą i umieścił go na Uniswap pod hasłem „MEME”. Airdrop opiewał na 28 000 tokenów rozesłanych w partiach po 250 użytkowników Telegrama w ciągu 30 minut od utworzenia tokena.
11 days ago the Meme Team was born just minutes after my degenerator tweet mocked YOLO DeFi development
— Jordan Lyall 🍍 (@JordanLyall) August 26, 2020
Now: against all odds, and irony, it’s a passionate community experimenting with DeFi and art
🍍Meme is an NFT farming protocol
The LP Pool is live!https://t.co/etBA1cmr1P pic.twitter.com/5v9dt2jc2t
Projekt obejmuje teraz „protokół eksperymentalny”, który „łączy w sobie niektóre z najbardziej ekscytujących innowacji w DeFi”, oferując nagrody z tytułu yield farmingu w postaci tokenów.
„MEME służy do… niczego”?
Poloniex jest szóstą giełdą, która zdecydowała się na listing tokena, po Uniswap, Balancer, 1inch, Hoo, Mooniswap. Ponad 72% handlu odbywa się jednak na Uniswap.
W odpowiedzi na błyskawiczny bull run MEME, współzałożyciel EthHub, Anthony Sassano („sassal0x”), ujawnił, że był jednym z pierwszych odbiorców airdropu, którzy sprzedali swoje tokeny pierwszego dnia, ponieważ myślał, że to „tylko losowy token bez żadnej wartości użytkowej.”
Gdyby powstrzymał się od sprzedaży, miałby dziś ok. 600 000 dolarów.
Od Redakcji
Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.
Zobacz najnowszy odcinek:
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.