DeFi zleciało na pysk… 25% w jeden dzień

Rynki DeFi odnotowały wczoraj gwałtowny spadek. Łączna kapitalizacja aktywów sektora zdecentralizowanych finansów spadła o 25%, a wolumeny obrotu o 30%.

Bańka zdecentralizowanych finansów (DeFi) trwa w najlepsze. Firma Sentiment, zajmująca się analizowaniem danych rynkowych branży kryptowalut zaraportowała 25% załamanie kapitalizacji rynkowej aktywów DeFi za dzień wczorajszy.

W opublikowanym dzisiaj poście, Santiment oszacował, że dzienne obroty tokenów DeFi spadły łącznie o 30%, podczas gdy niedawni liderzy rynku – Sushi (SUSHI), Uniswap (UNI) i Yearn Finance (YFI) są jednymi z najbardziej dotkniętych stratami, które wyniosły odpowiednio 51%, 38% i 31%.

„Rynek kryptowalut został w tym tygodniu pochłonięty przez morze czerwieni, a większość blue chipów DeFi odnotowała dwucyfrowe straty w ciągu ostatnich 7 dni”.

Śmierć kliniczna? Bynajmniej…

Pomimo tego, że ​​krypto-Twitter już stanowczo zadeklarował śmierć całego eksperymentu DeFi, Santiment twierdzi, że zidentyfikował zdecydowaną aktywność ze strony wielorybów. Miałaby ona mieć miejsce w kontekście akumulacji wokół kilku aktywów DeFi, w tym Synthetix (SNX).

Santiment zauważył również, że łączna wartość aktywów DeFi w momencie ich ostatniego przeniesienia na MVRV spadła do najniższego w historii poziomu. To zaś, wg firmy, „wskazuje na niedowartościowanie” przy obecnych poziomach cen.

Niedawno uruchomione indeksy DeFi spadły w zeszłym tygodniu do ​​rekordowych poziomów. Sam indeks DeFi Composite na Binance Futures spadł wczoraj o 20%. To spadek o 63% od pierwszego dnia handlu, który miał miejsce pod koniec sierpnia.

Indeks DeFi Pulse (DPI) TokenSet również spadł wczoraj o 20%, do rekordowo niskiego poziomu 71 USD. Było to blisko 50% zniesienie od czasu uruchomienia cztery tygodnie temu.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

DeFisushiuniswapyearn finance
Komentarze (0)
Dodaj komentarz