Coinbase wprowadzi do handlu cztery kryptowaluty! Kurs wzrośnie?

Coinbase, największa amerykańska giełda kryptowalut i jeden z najważniejszych graczy tego typu na świecie, ogłosiła właśnie listing czterech nowych tokenów na swojej najnowszej platformie Coinbase International, gdzie będzie miał miejsce trading kontraktami terminowymi. Kryptowaluty pojawią się w ofercie jako jedni z debiutantów, planowo 30 listopada 2023 r.

Coinbase chce na swojej platformie tradingowej te cztery kryptowaluty

Coinbase International, tradingowe ramię głównej giełdy które zajmowało się będzie handlem kontraktami terminowymi, poinformowało, że wprowadzi do oferty cztery kryptowaluty: Cardano ($ADA), Chainlink ($LINK), Dogecoin ($DOGE) oraz Stellar ($XLM). Klienci będą mieli także do dyspozycji kontrakty futures na Bitcoina ($BTC), Ethereum ($ETH) i Ripple ($XRP). Oficjalny termin w którym odbędzie się rozpoczęcie gry na parkiecie to 30 listopada 2023 r. o godzinie. 13:00 CET, czyli godz. 13:00 czasu polskiego.

Coinbase, mimo swojego statusu jako najbardziej rozpoznawalnego i prominentnego gracza na rynku amerykańskim zagospodarowywała dotychczas wyłącznie swoją niszę na rynku spot, co prawdopodobnie spowodowane było istniejącym klimatem regulacyjnym w Stanach Zjednoczonych. Wejście w segment kontraktów futures wymagało od firmy stworzenie osobnej spółki która będzie świadczyć usługi wyłącznie klientom spoza USA. Dotychczasowym globalnym gigantom takim jak ByBit pojawił się więc z dnia na dzień poważny konkurent.

Zobacz też: Haker ukradł 50 mln dolarów i zostawił kuriozalną wiadomość. „Jestem zmęczony, dajcie mi pospać”

Klucz doboru tokenów nieprzypadkowy

Dobór kryptowalut które jako jedne z pierwszych zagoszczą na amerykańskim oddziale platformy raczej nie był przypadkowy: Bitcoin i Ethereum to największe platformy blockchain w całym sektorze, a Cardano to jeden z najbardziej rozpoznawalnych altcoinów o bardzo unikalnej technologii. Chainlink wyróżnia się w swojej niszy jako największy projekt z usługami typu Oracle, Stellar to znana platforma dla płatności i tokenizacji, a Dogecoin to po prostu największy mem-coin na świecie z gigantyczną bazą fanów którzy uwielbiają ryzykowne zagrania i spekulację.

Na moment powstawania tego artykułu rynek kryptowalut kurczy się w ramach korekty po ostatnich wzrostach i negatywnych doniesień na temat kondycji największej giełdy na świecie oraz problemów z amerykańskim regulatorem rynku. Spośród całej czwórki (lub szóstki) wyróżniają się LINK oraz XLM, które znajdują się w stabilnym kanale wzrostowym w ciągu ostatniego miesiąca.

Kursy Stellar i Chainlink, fot. CMC

Może Cię zainteresować:

AltcoinCoinbaseFuturesgiełdy kryptowalutkontrakty terminoweKryptowalutyUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz