Chiny zgłaszają 30 000% wzrost skarg na NFT

Chiny zgłaszają 30 000% wzrost skarg na NFT

Meta, firma macierzysta Facebooka i Instagrama, ogłosiła, że zaprzestanie obsługi NFT zaledwie dziesięć miesięcy po ich pierwszym uruchomieniu.

Stephane Kasriel, szef handlu i technologii finansowych Meta, napisał na Twitterze o tej decyzji w poniedziałek, mówiąc, że firma „zlikwiduje” wsparcie dla NFT, ponieważ bada inne sposoby interakcji z użytkownikami.

„Mamy kilka nowości produktowych – uważnie przyglądamy się temu, co traktujemy priorytetowo, aby zwiększyć naszą koncentrację” — napisał Kasriel.

„Na razie likwidujemy cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie (NFT), aby skupić się na innych sposobach wspierania twórców, ludzi i firm”.

Ten rozwój sytuacji nie oznacza, że ​​Meta całkowicie rezygnuje ze swoich planów Metaverse, ale zamiast tego stara się ponownie podejść do tego, w jaki sposób angażuje swoich użytkowników w zakresie powstającego krajobrazu Web3.

„Dowiedzieliśmy się mnóstwo rzeczy, które będziemy mogli zastosować w produktach, które nadal tworzymy, aby wspierać twórców, ludzi i firmy w naszych aplikacjach, zarówno dzisiaj, jak i w Metaverse” – napisał szef handlu.

„Będziemy nadal inwestować w narzędzia fintech, których ludzie i firmy będą potrzebować w przyszłości. Usprawniamy płatności za pomocą Meta Pay, ułatwiając realizację transakcji i wypłaty oraz inwestując w płatności za wiadomości w Meta”.

Meta planuje również nadal szukać możliwości pomocy twórcom i firmom w kontaktowaniu się z fanami i zarabianiu na ich pracy za pomocą narzędzi takich jak Reels, krótkich filmów, które pojawiają się na Facebooku i Instagramie.

Integracja NFT na Instagramie została po raz pierwszy wprowadzona do testów w maju, a następnie w czerwcu została zintegrowana z Facebookiem. Trudności, z jakimi borykała się branża kryptograficzna w 2022 r., w połączeniu z potrzebą Meta do zmniejszenia liczby pracowników i wydatków, spowodowały, że firma ponownie oceniła swoje zaangażowanie w NFT, ponieważ koncentruje się na restrukturyzacji.

We wtorek dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, ogłosił, że firma zwolni dodatkowe 10 000 pracowników i zamknie kolejne 5000 otwartych stanowisk, które nie zostały obsadzone w ramach „Roku wydajności”. Środek cięcia kosztów pojawia się w związku ze spowolnieniem sprzedaży reklam cyfrowych.

„W ciągu najbliższych kilku miesięcy liderzy organizacji ogłoszą plany restrukturyzacji skupiające się na spłaszczeniu naszych organizacji, anulowaniu projektów o niższym priorytecie i obniżeniu wskaźników zatrudnienia” – powiedział dyrektor generalny w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie na Facebooku.

Nowe zwolnienia następują po listopadowej rundzie zwolnień, podczas której Meta zwolniła ponad 11 000 pracowników, co stanowi 13% jej siły roboczej, co wpłynęło na wszystkie sektory firmy, w tym jednostki metaverse, rzeczywistości rozszerzonej (AR) i rzeczywistości wirtualnej (VR).

Przeczytaj także : Cena złota wzrasta powyżej 1900 USD, gdy Stany Zjednoczone zmagają się z zawirowaniami bankowymi, Biden stara się uspokoić opinię publiczną

W Chinach rośnie liczba skarg na NFT

Nie tylko Meta ma do czynienia z niewygodną prawdą na temat NFT, ponieważ władze w Chinach zgłosiły 30 000% wzrost skarg dotyczących oszustw NFT i manipulacji cenami w latach 2021-2022.

Według raportu opublikowanego we wtorek na koncie Państwowej Administracji ds. Regulacji Rynku w mediach społecznościowych, w 2022 r. zarejestrowano 59 700 skarg związanych z NFT, w porównaniu ze 198 w 2021 r. Większość skarg dotyczyła nieotrzymania przedmiotów po zakupie, problemów ze zwrotem pieniędzy, manipulacji cenami i wysokich opłat transakcyjnych.

Raport został opublikowany dzień przed Światowym Dniem Praw Konsumenta, corocznym wydarzeniem, podczas którego chińskie media i władze wskazują przypadki nadużyć na rynku. Pomimo zakazu handlu kryptowalutami w Chinach, transakcje NFT to prawna szara strefa, która nie została jeszcze uregulowana. W rezultacie krajowy rynek NFT w Chinach jest samoregulujący się przez branżę, która zabrania handlu wtórnego.

Brak jasnych regulacji szkodzi chińskiemu przemysłowi NFT, o czym świadczy fakt, że Huanhe, regulowany rynek NFT należący do Tencent Holdings, zostanie zamknięty w czerwcu i rozpocznie proces zwrotu kosztów swoim użytkownikom. Inne platformy NFT w kraju są w trakcie przenoszenia swoich biznesów do Hongkongu, który przyjął bardziej otwarte podejście do kryptowalut.

Temat regulacji został poruszony podczas niedawnych posiedzeń rządu podczas dwóch sesji, podczas których członek chińskiego parlamentu zaproponował ustanowienie prawnej definicji cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich oraz ram regulacyjnych dla branży.

Może Cię zainteresuje :

ChinymetaNFT
Komentarze (0)
Dodaj komentarz