Cena Ripple nadal rośnie. Według analityków to XRP może rozpocząć nowy sezon na alty

Batalia prawna pomiędzy projektem kryptograficznym Ripple (XRP) a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (ang. Securities and Exchanges Commission, SEC – przyp. red.) trwa już ponad dwa lata. Wiele osób spekuluje na temat tego, jak wynik procesu sądowego może wpłynąć na XRP i szeroki przemysł aktywów cyfrowych. Niektórzy analitycy uważają, że zwycięstwo Ripple może wywołać prawdziwy „altseason”, czyli okres na rynku kryptowalut, w którym altcoiny przewyższają we wzrostach Bitcoina.

XRP jako lokomotywa na czele pociągu

„Altseason” to termin używany do opisania okresu, w którym alternatywne kryptowaluty (altcoiny), inne niż Bitcoin (BTC) doświadczają gwałtownej aprecjacji. Nie ma jednak ustalonego odgórnie sygnału dla rozpoczęcia rajdu altcoinów, poza generalnym schematem, że wzrost ceny BTC „rozlewa się” następnie na mniejsze monety, zaczynając od Ethereum a na memecoinach kończąc. Zazwyczaj pojawia się jeszcze jakiś impuls, który dolewa paliwa do kryptowalutowego silnika rakietowego. Co mogłoby być takim sygnałem? Według analityka Alexa Kruegera, jednym z głównym kandydatów jest wygrana XRP z amerykańskim regulatorem rynku.

Rynek wydaje się właśnie dyskontować ten scenariusz, jako iż ogromna ilość kapitału wlewa się w ostatnim czasie do Ripple. Na chwilę powstawania tego tekstu cena XRP, po ostatnich wzrostach, wynosi ok. 0,54 centa za sztukę.

Zobacz też: Bitcoin na 40,000 USD? Analityk Bloomberga prognozuje hossę podczas kryzysu finansowego

Źródło: CMC

W centrum pozwu SEC przeciwko Ripple jest status protokołu jako papieru wartościowego oraz kwestie techniczne. Dyrektor ds techologiii (CTO) firmy, David Schwartz, twierdzi, że XRP „przestało być papierem wartościowym w momencie gdy użytkownicy nie musieli już polegać na Ripple aby utrzymać ledger”. Schwartz podkreślił również, że pierwotne działania projektu miały na celu wyłącznie zwiększenie wygody użytkowników.

Ripple (XRP) dla początkujących

Ripple to kryptowaluta oparta na idei szybkiego transferu środków w obrocie międzynarodowym. Jest on łącznikiem między bankami, korporacjami oraz giełdami w sektorze przelewów globalnych. Projekt jest realizowany od roku 2012, chociaż początki idei zaczęły się już w 2004 roku a w ostatnich latach przybyło do grupy partnerów wiele podmiotów. Głównym zadaniem jest wsparcie instytucji finansowych na całym świecie w szybkich i tanich przelewach środków pieniężnych na rynku międzynarodowym. Cechuje się szybkim transferem, większą przepustowością transakcji niż Bitcoin oraz pozwala na integracje z obecnymi systemami istniejącymi w bankach. Jednym z celów twórców jest możliwość przesyłania pieniędzy bez względu na walutę i kraj docelowy przekazu.

Więcej na temat protokołu Ripple możecie przeczytać w naszym słowniku kryptowalut.

Może Cię zainteresować:

AltcoinAmerykańscka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)BitcoinBlockchainBTCKryptowalutyRippleSECXRP
Komentarze (0)
Dodaj komentarz