Można powiedzieć, że misja poboczna, którą był prestiżowy wyścig z Ripple po 1 dolara, zakończyła się dla Cardano porażką. Jednak główny cel, czyli osiągnięcie tego poziomu, wciąż jest aktualny. Pytanie tylko, czy kryptowaluta wciąż posiada mocne argumenty na to, by kontynuować imponujący wzrost, który w ciągu ostatnich 30 dni wynosi powyżej 100%. Eksperci przyglądają się uważnie głównym wskaźnikom ADA i próbują ocenić najbliższą przyszłość tokena. Przedstawiamy ich główne ustalenia.
Cardano wciąż ma wystarczająco mocy, by kontynuować swój bieg
W ciągu ostatniego miesiąca ADA wykonała ogromny ruch do przodu. Pomimo że główny konkurent, czyli XRP, zdołał już osiągnąć granicę 1 dolara, to społeczność ADA wciąż wierzy, że ich ulubiona moneta również ma potencjał, by osiągnąć ten poziom.
Na ten moment token cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, ale napotyka opór na poziomie 0,80 dolara. Portal CoinGape ocenia, że przełamanie tego poziomu, to otwarta droga do 1 dolara. Analitycy wskazują kilka istotnych wskaźników i przypuszczają, że wcale nie musi być to tak odległa perspektywa. Między innymi dane IntoTheBlock pokazują wzrost aktywności wielorybów wśród inwestorów ADA. Wieloryby posiadają w ADA ponad 10 milionów dolarów, a w ostatnich dniach zwiększyły swoje udziały o 134,09%.
Ponadto eksperci zwracają uwagę na fakt, że dzienny wolumen obrotu Cardano wzrósł o 38,7%. Dodatkowo dane platformy analitycznej Santiment wskazują, że 16 listopada „ADA” była drugą najczęściej wpisywaną frazą w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych. Wszystkie te wskaźniki sygnalizują duży wzrost zainteresowania oraz popularności kryptowaluty.
Kluczowe poziomy, które warto uważnie obserwować
W ostatnich tygodniach Cardano wrzuciło wyższy bieg i wykręca imponujące wyniki. Eksperci zastanawiają się jednak czy to bardziej sprint, który za chwilę się skończy, czy może jednak początek dłuższego maratonu z kolejnymi etapami do zdobycia.
W momencie pisania tekstu ADA jest wyceniana na 0,79 dolara i w ciągu ostatnich 24 godz. zyskała na wartości 6,77%. Z kolei w ciągu ostatniego tygodnia kryptowaluta wzrosła o 38,18%. Natomiast w ujęciu miesięcznym token zwiększył swoją wartość aż o 116,16%. Kilka dni wcześniej altcoin spotkał się z oporem na poziomie 0,81. Możliwe, że przyczyną odbicia się od tej bariery było zbyt szybkie realizowanie zysków przez mniejszych posiadaczy.
Według analizy wspomnianego portalu, jeśli cena Cardano zdoła pokonać strefę oporu 0,80–0,82 USD, na drodze do 1 USD nie będzie żadnych przeszkód. Kolejne poziomy, które mogą ewentualnie sprawić trudności to prawdopodobnie 0,89 i 0,98 dolara.
Analitycy zwracają również uwagę na dane Coinglass, które pokazują, że inwestorzy instrumentów pochodnych również są optymistyczni wobec Cardano. Dlatego, że na Binance, OKX i Bybit jest trzy razy więcej długich pozycji ADA niż krótkich. Te wskaźniki, jak ocenił portal, sugerują, że ADA wciąż nie skończyła biegu.