Obecnie na wykresach BTC i ETH obserwujemy korektę spadkową. Bitcoin spadł o ok. 2%, natomiast ETH od 14 sierpnia stracił niemal 6%. Obie kryptowaluty odbiły się od swoich punktów oporu, to odpowiednio 25 000 USD dla Bitcoina i 2 000 USD dla Ethereum.
Korekta spadkowa, czy zmiana trendu?
Rekt Capital zwraca uwagę, że spadek do Bitcoina do ok. 23400 USD byłby kolejnym testem 200-tygodniowej MA. To wskaźnik, który był punktem wsparcia także w ostatnich tygodniach:
Według niego, jeśli cena spadnie poniżej tego poziomu, to możemy spodziewać się spadków nawet do poziomu 21 800 USD. W przeciwnym wypadku możemy oczekiwać wzrostów do ok. 26 250 USD:
Natomiast Michaël van de Poppe uważa, że rynek się konsoliduje po wzrostach z ubiegłego tygodnia. Zwraca on również uwagę, że wciąż na rynku dominują niedźwiedzie nastroje i strach przed spadkami:
Z kolei Crypto Tony zachowuje optymizm i uważa, że aktualnie obserwujemy tylko chwilową korektę i możemy spodziewać się dalszych wzrostów:
Natomiast Ethereum analizuje Crypto Tony. Przedstawił on scenariusz, w którym poziom wsparcia dla ETH znajduje się na poziomie ok. 1790 USD:
Kryptowaluty tracą, a tradycyjne rynki zyskują – w oczekiwaniu na FOMC
Portal CoinTelegraph zwraca uwagę, że na kryptowalutach obserwujemy korektę spadkową, natomiast tradycyjne rynki kontynuują dynamiczne wzrosty. Obserwujemy wzrosty m.in. na amerykańskich indeksach takich jak S&P 500, Dow Jones. Pozytywne nastroje są widoczne także na niemieckim DAX, czy polskim WIG20.
Dodatkowo w najbliższą środę ma odbyć się publikacja protokołu Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC, z ang. Federal Open Market Committee). Publikacja ma dostarczyć informacji o aktualnym stanie gospodarki USA. Ponadto może zawierać wskazówki dotyczące przyszłej polityki dotyczącej podwyższania stóp procentowych w USA.
Sprawdź również:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.