Chiny utworzą komitet standaryzacji technologii blockchain

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych rozpoczęło prace nad stworzeniem narodowych standardów w celu szybszego rozwoju blockchainu w kraju. Wydział ds. Usług Informacyjnych i Oprogramowania, wraz z Chińskim Instytutem Standaryzacji Elektroniki, utworzy komitet do promowania krajowej technologii blockchain i rozproszonej księgi rachunkowej. Jest to duży krok w celu rozszerzenia działalności związanej z blockchainem na terenie Chin.

Plan jest zgodny z pozytywnym stanowiskiem Chin w sprawie adopcji blockchain, pomimo, że władze zdelegalizowały formę pozyskiwania pieniędzy przez startupy ICO oraz zacieśniły możliwość inwestycji w kryptowaluty, ich stosunek do fundamentów walut cyfrowych, czyli blockchainu jest bardzo przyszłościowy.

Ministerstwo wskazało, że obecnie główne chińskie organizacje normalizacyjne rozważają kwestię rozproszonej księgi rejestrów (Distributed Ledger Technology). W raporcie również napisano, że inne organizacje międzynarodowe, takie jak Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO) rozpoczęły już standaryzację technologii Blockchain.

„Instytut zaproponował narodową technologię blockchain i rozproszoną księgę rejestrów. Komitet utworzył program, a w następnym etapie Wydział Technologii Informacyjnych i Usług Oprogramowania będzie aktywnie promował związane z tym prace” – napisano w oficjalnym raporcie

źródło: LuckyStep/Shutterstock (Licensed) Remix by Jason Reed

Chiny, a blockchain

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pozytywnym podejściu Chińskiego Banku Ludowego do technologii blockchain oraz jej użycia w sferze całego kraju. Zhou Xiaochuan, naczelnik Ludowego Banku Chin sceptycznie mówił nt. kryptowalut, ale zaintrygowany jest istotą technologii blockchain i jej użytecznością dla rozwoju finansowego i społecznego kraju. Zhou powiedział, że PBoC szuka rozwiązania w walutach cyfrowych, ponieważ dąży do szybszych, tańszych i wygodniejszych metod płatności.

Chiny starają się rozwinąć blockchain oraz wdrożyć go w wielu gałęziach gospodarki, w celu ulepszenia aktualnego systemu rejestru danych. W ostatnich dniach pisaliśmy również o wyborach prezydenckich w Sierra Leone oraz Rosji, opartych o technologię blockchain, co pozwala przede wszystkim na bezpieczeństwo i rzetelność wyborów. Tak więc to dopiero początek wielkiego wdrażania tej technologii na całym świecie.

Co sądzicie o ostatnich wiadomościach z Chin? Czy technologia, na której oparte są kryptowaluty będzie kiedyś standardem na całym świecie? Zapraszamy do dyskusji.

BitcoinBlockchainChinyKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz