Blockchain i magia kina: czy altcoiny umożliwią współfinansowanie filmów?

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Altcoiny są coraz chętniej wykorzystywane w rozmaitych branżach. Od zdecentralizowanych płatności przez zwiększoną prywatność, aż po wprowadzenie najnowszych technologii, rewolucjonizują podejście do transakcji płatniczych. Czy mogą posłużyć także do finansowania branży filmowej? Przyjrzyjmy się perspektywom niesionym przez blockchain, a także jak mogą pomóc w ich pojęciu projekty takie jak 99 Bitcoins.

Branża filmowa i kryptowaluty — udana kooperacja?

Chociaż branża kinematografii nie należała do pierwszych, ani też najprężniej akceptujących krypto, jej znaki coraz częściej są dostrzegalne również w tej przestrzeni. Rynek filmowy w dużej mierze opiera się na pozyskiwaniu funduszy. Od tego zależy sukces promowanych dzieł, dlatego z czasem twórcy dostrzegli plusy tego sposobu finansowania. Jak z zalet krypto mogą skorzystać produkcje filmowe?

Wsparcie projektów dzięki zdecentralizowanym funduszom

Głównym aspektem, zwiększającym zainteresowanie rynkiem altcoinów, jest ograniczenie pośredników. Skorzystanie z kryptowaluty umożliwia fanom projektu, bezpośrednie jego finansowanie dzięki zorganizowanym przez twórców zbiórkom. Wysokość dotacji zależy tylko i wyłącznie od płatników. Takie rozwiązanie pozwala na bezpośrednie połączenie pomiędzy twórcami a zaangażowanymi w powstanie dzieła. 

Mniejsi filmowcy, którzy nie mają możliwości skorzystania ze wsparcia wielkich studiów filmowych, zyskują szansę na sfinansowanie niszowych produkcji z pomocą fanów. Te z kolei niejednokrotnie przedostają się do zbiorowej świadomości dzięki poruszonych w nich wątkach i niekonwencjonalnemu podejściu. 

Za pierwszy w pełni sfinansowany kryptowalutami film uznaje się thriller psychologiczny Braid (2018), którego koszty zostały pokryte na platformie ConsenSys. Poszczególne platformy takie jak SingularDTV oferują blockchainowe rozwiązania dla produkcji, dystrybucji i monetyzacji treści filmowych.

Fot. materiały partnera

Rewolucja w dystrybucji filmowej

Poza bezpośrednim wsparciem projektów blockchain umożliwia także zwiększenie dostępności kinematografii poprzez dystrybucję filmów i sprzedaż biletów lub kodów dostępu bez pośredników. W 2021 roku AMC, jedna z największych sieci kin w USA, ogłosiła, że zacznie akceptować kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash, jako formy płatności za wejściówki. 

Blockchain to synonim nowych możliwości dla wielu różnych branż. Oprócz kin Bitcoin i jego alternatywy mogą umożliwiać dystrybucję filmów za pośrednictwem specjalnie przygotowanych do tego celu platform streamingowych, takich jak Vuele, który umożliwia zakup znanych produkcji w formie NFT. Dzięki takiemu rozwiązaniu widzowie mogą legalnie nabyć kopie ulubionych filmów, co zwiększa dostępność poszukiwanych dzieł dla wszystkich zainteresowanych.

Fot. materiały partnera

Jak nie pogubić się w nowych możliwościach blockchainu?

Technologia blockchain nie zwalnia tempa, proponując kolejne rozwiązania technologiczne czy mechanizmy takie jak play-to-earn. Projekty takie jak 99 Bitcoins, mogą stać się nieocenioną pomocą w nawigowaniu po morzu możliwości niesionych przez altcoiny. 

Platforma opiera się na wykorzystaniu BRC-20 i mechanizmie learn-to-earn, czyli ucz się, by zarabiać. Poszerzając wiedzę o rynku krypto, użytkownicy zyskują możliwość jednoczesnego zarabiania. Walutą platformy jest $99BTC, a sam projekt w ramach przedsprzedaży zebrał już ponad 2,2 mln USDT. 

Fot. materiały partnera

Kup 99 Bitcoins

Przyszłość branży filmowej w erze blockchainów

Kryptowaluty i technologia blockchain mają szansę zrewolucjonizować wiele aspektów branży filmowej. Od finansowania i produkcji, po dystrybucję i interakcję z widzami. W miarę rozwoju technologii blockchain możemy spodziewać się coraz większej liczby filmowych projektów finansowanych przez altcoiny. To z kolei przyczyni się do powstawania bardziej zróżnicowanych i innowacyjnych produkcji. Branża filmowa, jak każda inna, musi ewoluować, aby nadążać za postępem technologicznym. Z kolei blockchain może stać się kluczowym elementem tej ewolucji. 

W czasie gdy kolejne branże otwierają się na zalety technologii blockchain, użytkownicy i inwestorzy nie mogą pozostać w tyle. Projekty pokroju 99 Bitcoins stanowią dobry punkt wyjścia dla poszerzania wiedzy na temat branży. Jednocześnie oferują obopólne korzyści. Twórcy filmowi mogą zdobywać fundusze na swoje projekty w sposób bardziej interaktywny i angażujący, przyciągając nową grupę zaangażowanych inwestorów i entuzjastów kryptowalut.

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

99 Bitcoins
Komentarze (0)
Dodaj komentarz