Lex Moskovski, dyrektor ds. inwestycji (CIO) skoncentrowanego na kryptowalutach funduszu hedgingowego Moskovski Capital, wymienia pro wzrostowe sygnały oparte na trzech wskaźnikach on-chain, podczas gdy bitcoinowe byki próbują wywołać nową falę wzrostów.
ATH aktywnych adresów Bitcoin
Moskovski mówi, że podmioty Bitcoin (aktywne adresy) w sieci BTC osiągnęły ostatnio nowy rekord wszech czasów (ATH).
„Wzrost netto podmiotów Bitcoin osiągnął ATH.
W całej historii sieci nie było żadnego okresu, w którym liczba aktywnych uczestników rosła szybciej, średnio co tydzień”.
Coraz mniej BTC na giełdach
Moskovski mówi również, że liczba bitcoinów na giełdach spadła do poziomów niewidzianych od czasu, gdy BTC był w kwietniu blisko swoich rekordów wszech czasów. Weteran kryptowalut twierdzi, że metryka załamała się w oparciu o pattern „Bart” – formację, której wygląd przypomina głowę Barta Simpsona z serialu animowanego „Simpsonowie”.
„Podaż bitcoinów na giełdach została znacznie zmniejszona.
Powrót do trendu?
Całkiem niezły Bart, [tak przy okazji]”.
Wzrost NUPL
Moskovski dodaje, że warto spojrzeć na dane z Glassnode, które pokazują wzrost NUPL (niezrealizowany zysk i strata netto).
Według Glassnode, dostosowanie metryki do jednostek daje dokładniejszy pomiar liczby aktywnych użytkowników w sieci Bitcoin, biorąc pod uwagę fakt, że jeden podmiot może kontrolować wiele adresów, a adresy BTC mogą przechowywać środki wielu ludzi.
Wskaźnik NUPL porównuje całkowitą wartość rynku z wartością wszystkich otwartych pozycji traderów i inwestorów.
Moskovski mówi, że wskaźnik NUPL właśnie błysnął zielonym sygnałem, wskazując, że Bitcoin zaczął zmierzać w kierunku bardziej byczej fazy „przekonań” cyklu rynkowego.
„Bitcoin ea-NUPL błysnął na zielono w górę, po raz pierwszy od 27 października 2020 r.
Weszliśmy w fazę wiary”.
źródło grafiki tytułowej: link
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego