Od końca września wieloryby zgromadziły już 86 700 BTC

Firma analityczna Santiment poinformowała, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni bitcoinowe wieloryby zgromadziły 86 700 BTC.

Według danych udostępnionych przez Santiment, wieloryby zakumulowały we wspomnianym okresie bitcoiny o wartości ponad 4,8 miliarda dolarów. W ich rękach znajduje się aktualnie 21,3% całkowitej podaży BTC. Taki wymiar akumulacji może oznaczać, że grube ryby kupiły BTC w dołku, oczekując wzrostów.

Prezes Valkyrie Investments, Leah Walk, wierzy, że cena flagowej kryptowaluty wzrośnie w czwartym kwartale roku i nie zgodziła się z opinią dyrektora generalnego JPMorgan Jamiego Dimona, jakoby BTC miałoby być „złotem głupców”.

Analizując dane z perspektywy historycznej, dość często zdarzało się, że po negatywnych wynikach we wrześniu, w czwartym kwartale roku BTC radziło sobie zdecydowanie lepiej. W tym roku, zgodnie z danymi CryptoCompare, cena bitcoina spadła we wrześniu z poziomu ponad 50 000 USD do około 40 000 USD, aczkolwiek wzrosła od tegoczasu powyżej 56 000 USD.

Analityk on-chain Will Clemente wyjaśnił, że 85,1% podaży flagowej kryptowaluty nie zmieniło właściciela od co najmniej trzech miesięcy:

Akumulacja ze strony użytkowników jest często postrzegana jako sygnał zwyżkowy. Oznacza to, że na giełdach sprzedawanych jest mniej cyfrowych monet. Wraz ze wzrostem popytu, cena BTC może wzrosnąć z powodu niedoboru podaży w obiegu. Na dłuższą metę wydaje się to być sygnałem zwiastującym kontynuację wzrostów.

Dyrektor generalny i prezes holdingu Immutable Holdings, Jordan Fried, wierzy, że bitcoin może przewyższyć kapitalizację rynkową złota i w dłuższej perspektywie czasowej osiągnąć wycenę zbliżoną do 1 miliona dolarów za monetę.

Fried powiedział, że Bitcoin jest cyfrową wersją złota, która nie tylko może przewyższyć kapitalizację rynkową złota wynoszącą około 10 bilionów dolarów, ale nawet ją podwoić. Według jego słów, BTC ma znaczny potencjał wzrostowy, ponieważ jest „złotem 2.0”.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

BitcoinSantimentWieloryby
Komentarze (0)
Dodaj komentarz